Pavļuts: Pie stingrākiem ierobežojumiem atgriezties nevajadzētu

LETA
Pavļuts: Pie stingrākiem ierobežojumiem atgriezties nevajadzētu
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 2
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Zane Bitere / LETA

Pie stingrākiem ierobežojumiem atgriezties nevajadzētu, ja Latvija būs "modra un uzmanīga" Covid-19 pārvaldības procesā, otrdien, 16. novembrī, pēc Ministru kabineta sēdes žurnālistiem sacīja veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP).

Viņš norādīja, ka valdība regulāri apskatīs saslimstības pieauguma projekcijas modeļus, pēc kuriem arī noteikti iepriekšējie stingrie ierobežojumi, un uz to pamata būs iespējams pieņemt pareizos lēmumus.

Veselības ministrs atzīmēja, ka par Covid-19 pārvaldības stratēģiju notiek Veselības ministrijas (VM) un citu nozaru ekspertu saruna.

"Speciālistu ieskatā, mums tiešām visvairāk un visrūpīgāk ir jāvērtē izmaiņas un dinamika inficēšanās gadījumu skaita ziņā. Es domāju, ka tas nevienu neizbrīna. Ja, piemēram, strauji - par apmēram 10% - pieaugtu inficēšanās gadījumu skaits, tas būtu nopietns brīdinājuma signāls un pamats diskutēt, vērtēt rīcību," pauda Pavļuts.

Viņš sacīja, ka šie dati būtu jāvērtē arī padziļinātāk, jo pēdējā laikā novērojama tendence, ka hospitalizēto īpatsvars no inficētajiem cilvēkiem sarūk, un tas varētu signalizēt, ka, pieaugot vakcinētu cilvēku skaitam un īpatsvaram Latvijā, riski slimnīcu turpmākai pārslodzei varētu būt mazāki.

Vienlaikus, lai gan pašlaik nekādu tāda veida indikāciju nav, "vīruss var mums gatavot arī kādus nepatīkamus pārsteigumus", sacīja Pavļuts, ar to dokājot jaunus Covid-19 paveidus. "Izslēgt tādu varbūtību nevar, ņemot vērā, ka pasaulē vēl arvien ir valstis un reģioni ar ārkārtīgi zemu vakcinācijas līmeni," sacīja amatpersona.

Arī Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV), komentējot jautājumu par valdības stratēģiju Covid-19 izplatības pārvaldībā, norādīja, ka kopumā plāns nav mainījies - stratēģijas pamatā nemainīgi ir vakcinācija.

Kā ziņots, nākamajā nedēļā valdības sēdē paredzami tiks prezentēti scenāriji Covid-19 saslimstības pieauguma gadījumā.

Valstī pirmdien, 15. novembrī, atcelts tā saucamais "stingrais lokdauns", kura laikā pamatā bija pieejami tikai pirmās nepieciešamības pakalpojumi, tika noteikta komandantstunda, kā arī izglītības iestādes strādāja attālināti.

No pirmdienas spēkā stājies jaunais regulējums, kas paredz lielāku brīvību pakalpojumu saņemšanā cilvēkiem ar Covid-19 sertifikātiem, komandantstundas atcelšanu, kā arī izglītības nodrošināšanu klātienē.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu