Epidemiologs skaidro, kā veikalu apmeklētājiem mazināt risku inficēties ar Covid-19

LETA
Epidemiologs skaidro, kā veikalu apmeklētājiem mazināt risku inficēties ar Covid-19
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 12
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Paula Čurkste/LETA

Lai izvairītos no inficēšanās ar Covid-19, stāvot rindās veikalos pirms sertifikātu pārbaudes, cilvēkiem ir jāievēro distance un jālieto sejas maskas vai respiratori, otrdien preses konferencē pēc valdības sēdes uzsvēra Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.

Runājot par infekcijas slimībām, kas izplatās gaisa pilienu ceļā, cilvēkiem atrodoties tuvu, nevar pilnībā izslēgt risku inficēties, atgādina infektologs. Cilvēkiem, kuri stāv rindā ārā, risks inficēties ir mazāks nekā tiem, kuri stāv rindā iekštelpās.

"Risku inficēties var mazināt, ja cilvēki ievēro distanci un lieto sejas maskas vai respiratorus, tādējādi apkārtējā vidē nonāk mazāks daudzums elpceļu izdalījumu. Tā cilvēki var mazāk pakļaut inficēšanās riskam citus cilvēkus," skaidro Perevoščikovs.

Kā vēstīts, pie veikaliem, kuri kopš pirmdienas strādā "zaļajā režīmā", veidojas rindas, jo cilvēkiem tiek pārbaudīti Covid-19 sertifikāti un pases vai ID kartes.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu