Kariņš norāda, ja Latvijā pasliktinātos saslimstības rādītāji, varētu apsvērt līdzīgu ierobežojumu ieviešanu kā Austrijā

Kariņš norāda, ja Latvijā pasliktinātos saslimstības rādītāji, varētu apsvērt līdzīgu ierobežojumu ieviešanu kā Austrijā
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 100
Foto: Valsts kanceleja

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš raidījumā "900 sekundes" sacīja, ka saslimstības ar Covid-19 rādītāju pasliktināšanās rezultātā varētu apsvērt ieviest līdzīgus ierobežojumu kā Austrijā.

Premjers uzsvēra, ka valdība sastāv no ievēlētiem politiķiem, un tā ir sabiedrības atspulgs. Viņš akcentēja, ka arī sabiedrībā nav bijis viennozīmīgas nostājas attiecībā pret šo krīzi - pastāvīgi bijuši cilvēki, kas pandēmiju noliedza, vai uzskatīja, ka nekādus ierobežojumus nekādā gadījumā nevajag. Tāpēc valdībai visu laiku bija jābūt starp divām galējībām, meklējot labāko risinājumu, ņemot vērā visas intereses.

"Tas ir šausmīgi liels izaicinājums. Melotu, ja teiktu, ka esam nekļūdīgi strādājuši, bet varu teikt, ka katru brīdi pieņēmām tādus lēmumus, kas tobrīd bija iespējami un tika uzskatīti par labākajiem," sacīja valdības vadītājs.

Kariņš atkārtoti uzsvēra, ka galvenais pandēmijas apkarošanas paņēmiens ir vakcinēšanās. "Ir divi veidi, kā apkarot vīrusu. Viens variants ir, un, izskatās, ka tikai Ķīna to tagad piekopj, - kad parādās viens saslimšanas gadījums, tiek noslēgta visa sabiedrība. Pārējā pasaule pieļauj, ka ir zināms saslimstības līmenis, bet cenšas pasargāt cilvēkus ar vakcinēšanos, sejas maskām, distancēšanos, pulcēšanās ierobežojumiem," stāstīja premjerministrs, piebilstot, ka pie šādas stratēģijas pieturēsies arī valdība.

Premjers norādīja, ka tad, kad vakcināciju uzliek par pienākumu, tikai tad cilvēki iet vakcinēties. "Piemēram, Dānijā cilvēki iet un vakcinējas brīvprātīgi un neuzdod jautājumus. Tur sabiedrība ir ļoti pasargāta. Latvijā aptuveni puse iedzīvotāju to izdarīja, bet otra puse to darīja tikai tad, kad tas tika noteikts obligāti."

Tāpat premjers norādīja, ka varētu apsvērt arī līdzīgus ierobežojumus kā Austrijā, kad nevakcinēties iedzīvotāji no mājām drīkst iziet tikai vienu reizi dienā. Viņš gan norādīja, ka neviens no ekspertiem pagaidām neesot to ierosinājis.

Kariņš piekrīt, ka ne visur izdodas sekmīgi izkontrolēt ierobežojumu un drošības pasākumu ievērošanu. Viņaprāt, īpaši izteikti tas vērojams sabiedriskajā transportā, kur ne visi cilvēki pareizi lieto sejas maskas. Vienlaikus viņš uzsvēra, ka nereti iespaids par vispārējo situāciju rodas no dažiem ierakstiem sociālo tīklu platformās.

"Jāatceras, ka visu politiku nevar veidot, tikai balstoties uz sociālajiem tīkliem. Ja es redzu vienu incidentu un par to uzrakstu, tad rodas iespaids, ka tā tas ir pilnīgi visur. Esmu novērojis, ka situācija ir nevienmērīga," pastāstīja politiķis, uzsverot, ka maska jānēsā ne tāpēc, lai būtu likumpaklausīgiem, bet gan tāpēc, lai pasargātu sevi un citus.

Jautāts par iespējām arī Latvijā sākt bērnu vakcinēšanu pret Covid-19, Kariņš norādīja, ka Latvijas medicīnas iestādes seko Eiropas Zāļu aģentūras ieteikumiem attiecībā uz šo. Viņš arī akcentēja, ka, ja lēmums būs pozitīvs, Latvijā ir pietiekams daudzums vakcīnu.

Video: "900 sekundes" sižets

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu