Nemieru raisījušie lāči devušies ziemas miegā vai pametuši Latviju, ziņo ReTV (1)

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Ekrānuzņēmums no video

Šoruden krietnu jezgu Ziemeļlatvijā radīja divu lāču blēņošanās vairākās viensētās. Lai neapdraudētu cilvēkus, pusaugu lāčus iemidzināja un izšķīra, taču viens no tiem atgriezās, ziņo portāls ReTV.

Tagad eksperti atzīst – lāči devušies ziemas miegā vai pametuši Latviju.

Dabas aizsardzības pārvaldes Vidzemes reģionālās administrācijas vadītājs Rolands Auziņš stāsta:

"Labā ziņa tāda, ka nav ziņu. Tā iepriecina. Tas nozīmē, ka nav traucējuši nevienu mājsaimniecību, konkrēti šie lāči. Viņi vai nu kārto guļas vietas, vai aizdevušies uz Igauniju vai Krieviju."

Abiem lāčiem tika dota iespēja mainīt savus paradumus un mācīties izdzīvot savvaļā. Šobrīd viss liecina, ka tas varētu būt izdevies. Alūksnes novada Liepnas pagasta pārvaldniece stāsta, ka lācis ar kādu īpašu atzīmi ausī šajā pusē neesot manīts.

Liepnas pagasta pārvaldes vadītāja Ilze Paia pieļauj, ka lācis varētu būt lielajos meža masīvos uz Medņasalas pusi: "No iedzīvotāju puses nekas nav saņemts, ka tur kas izpostīts, bišu dravas vai ābeļdārzi. Kaut gan ir daži teikuši, kad iet mežā staigāties vai ko lasīt, esot pēdiņas redzējuši."

Arī Valkas novadā izlaisto lāci, kuram ausī ir īpaša atpazīšanas zīme, cilvēki neesot manījuši. Taču novada mežos mājvieta esot vismaz padsmit savvaļas lāčiem.

Valkas novada domes priekšsēdētājs (Vidzemes partija) Vents Armands Krauklis komentē lāču uzvedību:

"Atšķirībā no šiem diviem, kuri nebaidījās no cilvēkiem, šie no cilvēkiem baidās un apmeklē mājas, dravas, kūtis naktīs.

Jau pēc tam, kad tā problēma skaļā tika atrisināta, bija ziņojumi, ka ir apmeklējuši mājas, tas gan vairāk bija Omuļu pusē, kas ir tuvāk Igaunijas robežai."

Dabas aizsardzības pārvalde pēc šī rudens piedzīvojuma ar lāčiem esot nosūtījusi vēstuli Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai ar lūgumu rosināt diskusiju, kā nākotnē rīkoties līdzīgās situācijās. "Viens ir šie te nemedījamie dzīvnieki, otrs - apdraudējums sabiedrības interesēm. Lai būtu noteiktas konkrētās atbildīgās iestādes, mēs šoreiz paņēmām, ka dabas aizsardzības pārvalde šo jautājumu [atrisinās], bet apdraudējums sabiedrības interesēm - tas nav īsti mūsu jautājums," pauž Rolands Auziņš.

Komentāri (1)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp

Tēmas

TVNET KALVE
Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu