Iereibusi autovadītāja Dobelē "nopelna" kaudzi sodu, bēgot no policijas bez autovadītāja apliecības

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Edijs Pālens/LETA

Aizvadītajā sestdienā, 20. novembrī, kāda iereibusi autovadītāja bēgusi no policijas bez autovadītāja apliecības, kā rezultātā Dobelē sākti trīs administratīvā pārkāpuma procesi un kriminālprocess, informē Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes pārstāve Dace Kalniņa.

Sestdien pēc plkst.23 policijas inspektori, pildot darba pienākumus, Dobelē pamanīja transportlīdzekli "Audi A6 Avant", kas, strauji griežot stūri pa labi un pa kreisi, nepārliecinoši pārvietojās pa Brīvības un Uzvaras ielu. Ņemot vērā, ka šāda uzvedība uz ceļa šķita aizdomīga, likumsargi nolēma minēto transportlīdzekli apturēt.

Kad dienesta automašīnai tika ieslēgtas bākugunis kopā ar skaņas signālu un policijas amatpersonas aicināja transportlīdzekļa vadītāju apstāties, viņa nepakļāvās policistu likumīgajām prasībām un sāka bēgšanu.

Apdraudot citus ceļu satiksmes dalībniekus, automašīnas "Audi A6 Avant" vadītāja turpināja ceļu pa Skolas ielu, līdz samazināja ātrumu, taču neapstājās, bet lēnām turpināja kustību uz priekšu, līdz iebrauca brauktuves labajā pusē stāvošā transportlīdzeklī "Audi A6", kas no trieciena uzbrauca tam priekšā stāvošā automašīnā "BMW 525".

Veicot personas pārbaudi, likumsargi noskaidroja, ka 1999. gadā dzimusī automašīnas "Audi A6 Avant" vadītāja ir sēdusies pie stūres bez likumā noteiktā kārtībā iegūtām transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām. Notikuma vietā, veicot alkohola pārbaudi izelpotajā gaisā, jaunietei tika konstatēts alkohola reibums, proti, 1,18 promiles. Par minēto policijā ir sākts kriminālprocess.

Stāstot par izraisīto ceļu satiksmes negadījumu, jauniete skaidroja, ka mēģinājusi no transportlīdzekļa vadītāja sēdvietas pārkāpt uz aizmugurējo pasažiera sēdvietu, taču neveica visu nepieciešamo, lai novērstu transportlīdzekļa izkustēšanos no vietas. Saistībā ar minēto policijā ir sākts administratīvā pārkāpuma process.

Gala lēmums nav pieņemts arī attiecībā uz administratīvā pārkāpuma procesu par vairākkārtēju neapstāšanos pēc policijas darbinieka prasībām. Ceļu satiksmes likuma 52. panta piektajā daļā noteikts, ka par šādu pārkāpumu var piemērot naudas sodu no 1200 līdz 2000 eiro, kā arī atņemt transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz pieciem gadiem.

Tāpat pārbaudes laikā tika konstatēts, ka jauniete dzīvo Latvijā bez deklarētas dzīvesvietas, par ko arī tika sākts administratīvā pārkāpuma process. Atbilstoši Dzīvesvietas deklarēšanas likuma 16. pantam par dzīvesvietas nedeklarēšanu piemēro brīdinājumu vai naudas sodu līdz 350 eiro.

Policija aicina sabiedrību aizdomāties, ka šāda neapdomīga rīcība, kas turklāt aptumšota ar reibumu izraisošām vielām, un vieglprātīga attieksme pret likumdošanu var radīt negatīvas sekas ne tikai sev un kompānijai, bet arī citiem līdzcilvēkiem.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu