Čehijas prezidents nonācis slimnīcā pēc atkārtota pozitīva Covid-19 testa

Čehijas prezidents Milošs Zemans.

FOTO: Reuters/ScanPix

Čehijas prezidents Milošs Zemans ceturtdien dažas stundas pēc izrakstīšanas no slimnīcas atkal hospitalizēts pēc pozitīva Covid-19 testa.

"Prezidenta programma tiks apturēta, līdz viņš izies ārstēšanu no Covid-19," pavēstīja viņa preses pārstāvis, dodot mājienu, ka Zemans piektdien nepieņems premjerministra amata zvērestu no Petra Fialas, kā bija plānots iepriekš.

Kā ziņots, Zemans ceturtdien tika izrakstīts no Prāgas militārās slimnīcas.

77 gadus vecais Zemans tika hospitalizēts 10.oktobrī, dienu pēc parlamenta vēlēšanām, un ievietots intensīvās terapijas nodaļā. Slimnīcā viņš nonāca hroniskas slimības dēļ, bet plašāka informācija sabiedrībai netika atklāta.

Slimnīca ceturtdien paziņoja, ka būtu gribējusi paturēt Zemanu slimnīcā, bet akceptējusi viņa lēmumu izrakstīties, jo viņa veselības stāvoklis ir ievērojami uzlabojies.

Zemans ir smēķētājs un lieto alkoholu. Viņam diagnosticēts diabēts un ir grūti staigāt, tādēļ viņš izmanto ratiņkrēslu.

Zemanam pēcvēlēšanu procesā bija būtiska loma, nosaucot nākamo premjerministru. Viņa atrašanās slimnīcā apgrūtināja pēcvēlēšanu procesu.

Tika gaidīts, ka piektdien Zemans pieņems premjerministra amata zvērestu no labējā spārna deputāta Petra Fialas, kura vadītā koalīcija "Kopā" uzvarēja parlamenta vēlēšanās.

8.oktobrī notikušajās parlamenta vēlēšanās par koalīciju "Kopā", ko veido trīs centriski labējās partijas - pilsoniskie demokrāti, TOP 09 un kristīgie demokrāti - nobalsoja 27,8% čehu, kamēr līdzšinējā premjerministra Andreja Babiša vadīto populistisko partiju "Neapmierināto pilsoņu akcija" (ANO) atbalstīja 27,1% vēlētāju.

Otra opozīcijas partiju apvienība "Pirātu partija un centriskie mēri un neatkarīgie" ieguva 15,6% balsu.

"Kopā" izveidoja koalīciju ar apvienību "Pirātu partija un centriskie mēri un neatkarīgie" un kopā kontrolēs 108 no 200 vietām parlamenta apakšpalātā.