Covid-19 ⟩ Daugavpilī vakcinācijas aptvere pieaugusi līdz 62%

LETA
Daugavpilī vakcinācijas aptvere pieaugusi līdz 62%
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Zane Bitere/LETA

Daugavpilī vakcinācijas pret Covid-19 aptvere pēdējo nedēļu laikā ir pieaugusi līdz 62%, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta panorāma" trešdien, 1. decembrī, pauda Nacionālā veselības dienesta Vakcinācijas projekta biroja vadītāja Eva Juhņēviča.

Viņa norādīja, ka tādējādi Latvijas otrajā lielākajā pilsētā vakcinēto iedzīvotāju īpatsvars vien par sešiem procentpunktiem atpaliek no Rīgas, kur pret Covid-19 ir sapotēti aptuveni 68% iedzīvotāju.

Latgalē ir strauji pieaugusi vakcinācijas aptvere. Juhņēviča apliecināja, ka šī tendence aizvien turpinās visā Latgales reģionā.

"Joprojām notiek kampaņveidīga izbraukuma vakcinācija pa novadu pagastiem, ir bijusi gan Krāslava, gan Ludza, šonedēļ noslēgsies Rēzeknes novads, sāksies Preiļu novads. Notiek arī atkārtota izbraukuma vakcinācija - gan pirmās, gan otrās potes. Tas ir attaisnojies.

Mēs redzam, ka, iesaistoties pašvaldībām un kopā ar tām detalizēti plānojot (..), cilvēki atsaucas un dodas vakcinēties," stāstīja Vakcinācijas projekta biroja vadītāja.

Viņa solīja, ka vakcinācijas aptveres palielināšanai Latgalē tiks turpināta pašreizējā pieeja, līdz tiks sasniegts vēlamais rezultāts.

Kā ziņots, saskaņā ar Centrālās statistikas pārvaldes datiem novembra otrajā dekādē Daugavpilī vakcinēšanos pret Covid-19 bija noslēdzis 51% iedzīvotāju, savukārt visstraujākais vakcinācijas aptveres pieaugums bija vērojams Latgalē, vakcinācijas līmenim nepilna mēneša laikā palielinoties par 11 procentpunktiem - no 37% līdz 48%.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu