Pk, 12.08.2022.

VIDEO ⟩ Aldi Gobzemu policija aizturējusi arī Ventspilī un sākusi deviņus administratīvo pārkāpumu procesus

Papildināta ziņa plkst. 21:02
LETA
Aldi Gobzemu policija aizturējusi arī Ventspilī un sākusi deviņus administratīvo pārkāpumu procesus
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 66
Aldi Gobzemu aiztur Ventspils policija.
Aldi Gobzemu aiztur Ventspils policija. Foto: Ekrānuzņēmums no video

Valsts policija pirmdienas pēcpusdienā, 6. decembrī, Ventspilī aizturējusi Saeimas deputātu Aldi Gobzemu (LuK), liecina sociālajos tīklos ievietotie video. Deputāts šorīt aizturēts arī Tukumā, un policija sākusi deviņus administratīvo pārkāpumu procesus.

Gobzems, tāpat kā šorīt Tukumā, savu atbalstītāju protesta saucienu pavadīts, tika ievietots policijas automašīnā aizturētajiem paredzētajā nodalījumā un aizvests prom.

Saskaņā ar ar Administratīvās atbildības likumu aizturēt personu drīkst ne ilgāk kā uz četrām stundām. Personas aizturēšanas laiku skaita no faktiskās aizturēšanas brīža.

Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļa apliecināja, ka Ventspilī aizturēts protesta pasākuma organizators. Tukumā ierosināti administratīvā pārkāpuma procesi par nepakļaušanos amatpersonu likumīgajām prasībām, par likuma "Par sapulcēm, gājieniem un piketiem" pārkāpumiem un par valdības rīkojuma "Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu" prasību neievērošanu.

Talsos ierosināti divi administratīvā pārkāpuma procesi - par likuma "Par sapulcēm, gājieniem un piketiem" pārkāpšanu un par valdības rīkojuma "Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu" prasību neievērošanu.

Ventspilī ierosināti administratīvā pārkāpuma procesi par likuma "Par sapulcēm, gājieniem un piketiem" pārkāpšanu, par nepakļaušanos policijas likumīgajām prasībām pārtraukt likumpārkāpumu, par sīko huligānismu un par valdības rīkojuma "Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu" prasību neievērošanu.

Tāpat sākti vairāki administratīvo pārkāpumu procesi pret citiem nesankcionētās sapulces dalībniekiem un tiks vērtēta arī pārējo sapulces dalībnieku atbildība.

Policija aicina iedzīvotājus nepulcēties nesankcionētās sapulcēs un ievērot valstī noteiktās epidemioloģiskās prasības. Tāpat jāņem vērā, ka šīs sapulces nav iepriekš pieteiktas likumā noteiktajā kārtībā un policija vērtēs pasākuma dalībnieku atbildību.

Jau ziņots, ka Gobzemu pirmdien policija aizturēja Tukumā, kur viņš ar speciāli sagādāto un aplīmēto autobusu bija ieradies, lai sāktu viņa reklamēto protesta akciju pret valsts varu. Tikšanās vieta bija paredzēta pie veikala "Lidl", bet aizturēšana notika pāri ielai pie vietējās benzīna uzpildes stacijas.

Uz Gobzema ierašanos Tukumā bija sanākuši vairāki desmiti cilvēku, no kuriem daļa skaļi likumsargiem pārmeta par politiķa aizturēšanu.

Gobzemu vēlāk atbrīvoja no policijas iecirkņa un pret viņu sākto divi administratīvo pārkāpumu procesi. Viens process sākts par nepakļaušanos amatpersonu likumīgajām prasībām un otrs pēc likuma "Par sapulcēm, gājieniem un piketiem" pārkāpumiem.

Neskatoties uz notikumu Tukumā, deputāts devies tālāk uz Talsiem, kur viņš iepriekš bija izsludinājis tikšanos ar iedzīvotājiem. Lai arī Talsos deputāta un viņu atbalstītāju aktivitātes tika uzmanītas, šajā pilsētā viņu neaizturēja.

Gobzemam pirmdien bija paredzēta tikšanās Tukumā, Talsos, Ventspilī un Liepājā. Savukārt 13. decembrī reklamēta akcija pie Rīgas pils.

Jau ziņots, ka policija iepriekš Gobzemam par šogad 4. augustā Rīgā nesankcionēto protesta akciju pret "obligātu vakcināciju" piemēroja 350 eiro un 2000 eiro lielu administratīvo sodu. Savukārt par 18. augustā protesta akcijā "pret obligātu vakcināciju" notikušajiem pārkāpumiem deputātam policija piemērojusi administratīvos sodus 6700 eiro apmērā.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu