Francijā slēgs naktsklubus Covid-19 izplatības dēļ (1)

LETA
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: aragami12345s/Shutterstock.com

Francijas naktsklubi no šīs nedēļas nogales tiks slēgti uz četrām nedēļām, lai cīnītos pret Covid-19 gadījumu skaita pieaugumu, kura dēļ slimnīcas ir izsludinājušas ārkārtas režīmu Covid-19 slimnieku gultu straujas piepildīšanās dēļ, pirmdien paziņoja premjerministrs Žans Kastekss.

Tiks arī pieprasīta stingrāka sociālā distancēšanās un sejas masku lietošanas pagarināšana skolās, Francijai saskaroties ar Covid-19 gadījumu piekto vilni, sacīja Kastekss, kuram pašam pagājušajā nedēļā beidzās karantīna pēc inficēšanās ar koronavīrusu.

"Mums visiem [pēdējās nedēļās] bija tendence mazināt savu piesardzību," atzina premjers.

Francijas valdība tomēr atturējās no stingrāku pasākumu noteikšanas visiem iedzīvotājiem vai visiem nevakcinētajiem, ko pēdējās dienās darījušas vairākas citas valstis.

Tā vietā Kastekss aicināja uzņēmumus veicināt strādāšanu no mājām un aicināja cilvēkus atturēties no biroju ballītēm un citas sociālas mijiedarbības pirms gada nogales brīvdienām.

Viņš arī sacīja, ka veselības pases ar Covid-19 vakcinācijas pierādījumu tagad būs jāuzrāda, lai paēstu rezervētās zonās brīvdabas Ziemassvētku tirdziņos.

"Situācija prasa individuālus, kā arī kolektīvus pūliņus," teica Kastekss televīzijas uzrunā pēc ministru kabineta sanāksmes par Covid-19 krīzi.

"Tomēr vairs nav laika lokdauniem," sacīja Kastess, pieminot, ka Francijā ir vakcinēti apmēram 90% no iedzīvotājiem, kuriem pienākas Covid-19 vakcīnas. Viņš arī aicināja nevakcinētos saņemt vakcīnas, vismaz lai izrādītu "solidaritāti" ar veselības aizsardzībā strādājošajiem.

Ja Francijas veselības konsultatīvā iestāde piekritīs, drīz vakcinācija pret Covid-19 tiks attiecināta arī uz bērniem 5-12 gadu vecumā, bet cilvēki vismaz 65 gadu vecumā varēs saņemt balstvakcīnas devu klīnikā vai aptiekā bez iepriekšējas pieteikšanās.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu