Skolēni ar dzirdes vai valodas traucējumiem turpmāk mācību laikā varēs nelietot sejas maskas

LETA
Skolēni ar dzirdes vai valodas traucējumiem turpmāk mācību laikā varēs nelietot sejas maskas
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 1
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: wavebreakmedia/shutterstock.com

Ministru kabinets (MK) otrdien nolēma ļaut skolēniem ar dzirdes vai valodas traucējumiem, kā arī skolēniem, kuriem noteikti atbilstoši atbalsta pasākumi, turpmāk mācību laikā nelietot sejas maskas, ja to lietošana nebūs iespējama, nodrošinot izglītojamiem nepārprotamu un viegli uztveramu informāciju.

Grozījumi attiecināmi gan uz skolēniem, kuri apgūst speciālās izglītības programmu, gan pedagogiem un citiem izglītības iestādē nodarbinātajiem, piemēram, auklēm.

Kā aģentūrai norādīja Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM), bērniem, kuri pirmsskolas, pamatizglītības vai vidējās izglītības līmenī apgūst speciālās izglītības programmu izglītojamiem ar dzirdes traucējumiem, tostarp nedzirdīgajiem bērniem, ir būtiski vizuālā veidā uztvert informāciju. Attiecīgi, lai būtu iespējams apgūt mācību saturu, skolēniem jābūt iespējai uztvert informāciju, lasot no pedagoga un citu izglītības iestādē nodarbināto, piemēram, aukļu lūpām un redzot mutes kustības.

Vienlaikus IZM atzīmēja, ka mutes kustības jāredz arī bērniem ar valodas traucējumiem, kā arī pedagogiem, kas strādā ar šiem bērniem. Tomēr ministrija atgādināja, ka bērni ar dzirdes vai valodas traucējumiem var apgūt arī vispārizglītojošo izglītības programmu, kurā šiem bērniem noteikti specifiski atbalsta pasākumi saistībā tieši ar dzirdes vai valodas traucējumiem.

Līdz šim MK noteikumi paredzēja, ka sejas masku var nelietot, ja tas nav iespējams logopēdijas nodarbībā specifiska vingrinājuma izpildei.

IZM atgādināja, ka mutes un deguna aizsegi izglītības iestādēs gan mācību procesa laikā, gan ārpus tā, šobrīd ir jālieto visiem izglītojamiem un nodarbinātajiem.

Saskaņā ar MK noteikumiem, sejas maskas var nelietot bērns līdz septiņu gadu vecumam (izņemot bērnus pamatizglītības pakāpē), kā arī bērni, kuri apgūst pirmsskolas izglītības programmu. Maskas var nelietot arī mūzikas instrumentu spēles, vokālās mākslas un dejas procesā, fizisko aktivitāšu un sporta treniņu laikā, kā arī sportisti fizisko aktivitāšu laikā sporta sacensībās. Tāpat sejas masku var nelietot persona ar acīmredzamiem kustību traucējumiem vai psihiskās veselības traucējumiem, kuru dēļ tai trūkst spēju vai iemaņu lietot sejas masku, kā ar gadījumos, ja tas nav iespējams logopēdijas nodarbībā specifiska vingrinājuma izpildei.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu