T, 30.11.2022.
Trūkst iedvesmas? Saiņo dāvanas kopā ar "Apollo.lv"
Foto: Ekrānšāviņš no video
Trūkst iedvesmas? Saiņo dāvanas kopā ar "Apollo.lv"
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Ir pienākuši pēdējie metri, līdz katrā mājā iemirdzēsies svētku prieks. Nereti pieaugušie palīdz Ziemassvētku vecītim sagatavot saviem mīļajiem dāvanas, ko likt zem eglītes. Mantiņas jau ķešā, bet, ja runa ir par iedvesmu saiņošanai, esi bešā? Neuztraucies, ziņu medijs "Apollo.lv" steidz palīgā.

Esam sagatavojuši četrus vienkāršus veidus, kā skaisti iepakot Ziemassvētku dāvanas. Viss, kas tev būs nepieciešams: dāvanu papīrs, mazliet līmlentes, lentīte vai glīta virvīte.

Ja jūties īpaši radošs, sagatavo arī kādu egļu zariņu vai pīlādžu ķekariņu, ko piesiet klāt, vai aplikāciju papīru, lai pārvērstu savu dāvanu, piemēram, par pūci.

Video: Saiņo dāvanas kopā ar "Apollo.lv"

Aicinām izmantot dabai draudzīgus materiālus dāvanu saiņošanā, jo bieži vien šis iepakojums kalpo vien dažas minūtes vai stundas.

Pāris "Zaļās jostas" padomi, kā svētku dāvanu pasniegšanu padarīt skaistu un sirsnīgu, nekaitējot dabai:

1. Dāvanu iesaiņošanai izvēlies otrreizējos izejmateriālus

Vecās, jau viegli iedzeltenās avīžu lapas, pērnā gada kalendārs vai neizlietotais tapešu rullis lieliski kalpos par gaumīgu iesaiņojamo papīru dāvanām.

2. Dāvanu iesaiņojums, kas pats ir kā dāvana

Vai nav lieliski redzēt, ka pašrocīgi gatavota dāvanu kārbiņa vai uzšūtais auduma maiss dāvanas saņēmējam kalpo vēl gadiem ilgi? Ja uztaisīsi skaistu dāvanu kastīti, to varēs lietot mantu uzglabāšanai. Vai, ja dāvanu ieliksi pašu šūtā auduma maisā, tad tas noderēs turpmākajiem veikala apmeklējumiem.

3. Izmanto dabīgus materiālus

Brīvdienas pie dabas var lieti noderēt dabas materiālu - čiekuru, zariņu, ķērpju, skujeņu zaru, mētru u.c. - salasīšanai, ko izmantot dāvanu noformējuma veidošanai.

4. Sarīko rūķu darbnīcu mājās

Ir nedēļas nogale, bet laiks ārā ir tik briesmīgs, ka negribas līst ārā no segas apakšas? Nebēdā - sarīko ģimenisku papīra dāvanu maisiņu gatavošanas darbnīcu. Ja nepieciešama iedvesma, ielūkojies "Youtube" vai "Pinterest" pamācībās.

5. Pievērs uzmanību iesaiņojamo materiālu sastāvam

Vai zināji, ka spīdīgie, čaukstošie, caurspīdīgie iesaiņojamie materiāli ir gatavoti no kompozītmateriāliem, ir pārstrādei nepiemēroti un pēc izmantošanas kļūst par dabai kaitīgiem sadzīves atkritumiem? Pērkot iesaiņojamos materiālus, izvēlies tikai tādus, kas ir gatavoti no tīra papīra vai vienslāņa materiāla.

6. Lieto dāvanu iesaiņojumu vairākkārt

Svētku dāvanu maisiņa vai kārbiņas mūžs var būt ļoti ilgs, ja to izmantosi atkārtoti. Ja ne dāvanu atkārtotai saiņošanai, tad vismaz lietu uzglabāšanai gan.

Tēmas
Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu