Rīgā VP aizturējusi ar nelegālo cigarešu apriti saistītas personas

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: Valsts policija

Pagājušajā nedēļā Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes likumsargi aizturēja kādu sievieti un vīrieti, kuri saistīti ar nelegālo cigarešu apriti Rīgas teritorijā. Kriminālprocesa ietvaros tika konstatēts un atsavināts kopumā 118 680 cigarešu ar Baltkrievijas un Krievijas akcīzes markām, kā arī bez tām. Valsts policija aicina atsaukties iedzīvotājus, kuru rīcībā ir informācija nelegālo akcīzes preču tirdzniecības vietām un personām, kuras ar to nodarbojas! 

Pagājušajā nedēļā Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 3. biroja 1. nodaļas darbinieki kriminālprocesa ietvaros (kvalificēts pēc Krimināllikuma 221. panta otrās daļas un trešās daļas) veica neatliekamās izmeklēšanas darbības saistībā ar nelikumīgu tabakas izstrādājumu (cigarešu) apriti Rīgas teritorijā.

Noziedzīga nodarījuma izdarīšanas brīdī tika aizturētas divas personas – 1960. gadā dzimis vīrietis un 1957. gadā dzimusi sieviete, kuri Rīgas pilsētas teritorijā realizācijas nolūkā ar automašīnu "Volkswagen Touran pārvadāja cigaretes bez Latvijas Republikas nodokļu akcīzes markām. Veicot automašīnas kratīšanu neatliekamības kārtībā, tika atrastas un izņemtas 433 paciņas dažādu marku cigaretes ar Baltkrievijas Republikas nodokļu akcīzes markām (8 660 gababu cigarešu vienības). Pie vienas no aizturētajām personām tika atrasta arī skaidra nauda –2339,30 eiro, kuru izcelsme tiek skaidrota.

Veicot kratīšanas neatliekamības kārtībā aizturēto personu dzīvesvietās, tika atrasts un izņemts kopumā 5501 dažādu marku cigarešu paciņas ar Baltkrievijas Republikas nodokļu akcīzes markām, Krievijas Federācijas nodokļu akcīzes markām, kā arī bez nodokļu akcīzes markām (kopumā 110 020 gabalu cigarešu vienības).

Kopumā kriminālprocesa ietvaros tika atrasts un izņemtas 5934 dažādu marku cigarešu paciņas (118 680 gabalu cigarešu vienības).

Pēc neatliekamo procesuālo darbību veikšanas, abas personas tika ievietotas īslaicīgās aizturēšanas vietā. Šobrīd abām personām piemēroti aizdomās turēto personu statuss un piemēroti drošības līdzekļi, kas nav saistīti ar brīvības atņemšanu.

Šobrīd kriminālprocesā tiek veiktas dažādas izmeklēšanas darbības, lai noskaidrotu visus lietas apstākļus.

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Ja Jūsu rīcība ir informācija par personām un faktiem saistībā ar nelikumīgu tabakas izstrādājumu un alkohola apriti, aicinām informēt Valsts policiju, rakstot e-pastu: krpp3b1n@riga.vp.gov.lv vai nosūtot iesniegumu elektroniski portālā Latvija.lv, vai arī iesniedzot tuvākajā Valsts policijas iecirknī! Anonimitāte tiek garantēta.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu