Pašvaldības arī šogad nerīkos uguņošanu Jaungada naktī

LETA
Pašvaldības arī šogad nerīkos uguņošanu Jaungada naktī
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Piyasak Siriwan/Shutterstock

Arī šogad pašvaldības Covid-19 apkarošanai noteikto ierobežojumu dēļ nedrīkstēs rīkot Jaungada uguņošanu, paredz valdības rīkojums par ārkārtējās situācijas izsludināšanu. Tā būs spēkā līdz 11. janvārim. 

Sagaidot 2021. gadu, Latvijā naktīs bija noteikta komandantstunda, kad jebkādi publiski pasākumi un pulcēšanās, tostarp uguņošana bija aizliegta. Privātpersonas Jaungada naktī drīkstēja uguņot savos privātmāju dārzos un pagalmos, bet pie daudzdzīvokļu namiem tas bija atļauts tikai līdz plkst.22.

Šogad, sagaidot 2022. gadu, spēkā aizvien būs ārkārtējā situācija, kuras laikā neviena publiska persona nedrīkst rīkot uguņošanu.

Privātiem salūtiem, tāpat kā pērn, šāda aizlieguma nav, turklāt šoreiz to drīkstēs darīt arī pie daudzdzīvokļu namiem bez laika ierobežojumiem, tātad arī pusnaktī.

Tomēr arī privātu salūtu gadījumā pastāv personu pulcēšanās ierobežojumi, proti, ārā drīkst pulcēties ne vairāk kā 20 personas.

Kā ziņots, valstī izsludinātā ārkārtējā situācija būs spēkā līdz 11. janvārim. Tās laikā personām bez Covid-19 sertifikātiem būtiski ierobežota dažādu pakalpojumu saņemšana, kā arī noteiktas vēl vairākas epidemioloģiskās drošības prasības.

Tomēr Jaungada naktī Latvijā, tāpat kā Igaunijā, netiks piemēroti ārkārtējās situācijas laikā noteiktie darba laika ierobežojumi attiecībā uz pakalpojumu sniegšanu un pasākumu organizēšanu.

Izmaiņas bāru, restorānu un citu kultūras un izklaides vietu darba laika regulējumā Jaungada naktī - laikposmā no plkst.23 līdz plkst.6 - veiktas, ņemot vērā Jaunā gada sagaidīšanas tradīcijas. Patlaban šādas vietas var strādāt līdz plkst.23, un arī pēc Jaungada sagaidīšanas ārkārtējās situācijas laikā šim vietām būs darbs jābeidz līdz plkst.23.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu