Linkaits paziņo par nākamā gada prioritāti Latvijas transporta nozarē

FOTO: Zane Bitere/LETA

Nākamā gada prioritāte transporta nozarē būs sabiedriskā transporta sistēmas nostiprināšana, tostarp paredzēta jauno elektrovilcienu piegāde, vienotas autobusu un vilcienu biļešu sistēmas ieviešana, kā arī iepirkuma izsludināšana bateriju vilcienu iegādei, otrdien žurnālistiem sacīja satiksmes ministrs Tālis Linkaits (JKP).

Nākamā gada prioritāte transporta nozarē būs sabiedriskā transporta sistēmas nostiprināšana un dzelzceļa kā satiksmes mugurkaula iedzīvināšana Latvijas sabiedriskā transporta sistēmā. Galvenais notikums būšot jauno elektrovilcienu ierašanās.

"Aprīlī vai maijā gaidām pirmo jauno vilcienu, lai to testētu Latvijas dzelzceļa sistēmā. Un pēc tam arī visi pārējie 16 "Škoda" rūpnīcā ražotie vilcieni ieradīsies Latvijā, lai uzsāktu pārvadājumus Rīgas un Pierīgas dzelzceļa tīklā," stāstīja ministrs, uzsverot, ka tas būs liels notikums, jo tie būs pirmie mūsdienīgie vilcieni Latvijā.

Linkaits pauda, ka tās būs ne tikai būtiskas pārmaiņas ritošā sastāva kvalitātē, bet kvalitāte arī servisa nodrošināšanā.

Ministrs arī norādīja, ka nākamgad sāks funkcionēt vienotā autobusu un vilcienu biļešu sistēma. Autotransporta direkcija šogad ir pabeigusi darbu pie sistēmas izstrādes un pagaidām notiek tās testēšana, kā arī darbs ar privātajiem pakalpojuma sniedzējiem, kas pēc tam šīs biļetes pārdos.

"Tā, lai nākamā gada otrajā pusē mēs līdz ar jaunajiem vilcieniem jau varam iegādāties biļetes, kas būs vienotas gan vilciena, gan autobusa pārvadājumiem," teica Linkaits.

Viņš arī informēja, ka Autotransporta direkcija nākamā gada pirmajā ceturksnī izsludinās bateriju vilcienu iepirkumu. Atbilstoši Atjaunošanas noturības mehānisma finansējumam paredzēts iepirkt septiņus vilcienu sastāvus. Turklāt pašreiz notiek arī sarunas par Kohēzijas fonda finansējuma pārdali, lai var iepirkt vēl divus bateriju vilcienu sastāvus.

Tāpat nākamgad būšot aktīva autoceļu būvdarbu sezona gan Administratīvi teritoriālās reformas atbalsta ietvaros, gan atjaunošanas un noturības mehānisma fonda ietvaros. Nākamgad arī darbu sāks jauni ceļu uzturēšanas pakalpojumu sniedzēji, stāstīja Linkaits.

Nākamgad plānots izsludināt arī Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) tehnisko apskašu konkursu.

Tāpat ministrs pauda cerību, ka nākamgad trešajā lasījumā noslēgsies debates Saeimā par ostu pārvaldības reformu, un varēs Rīgas un Ventspils ostas pārveidot par kapitālsabiedrībām, piesaistīt profesionālas valdes un padomes un sākt darbu jaunā regulējuma ietvaros.

"Daudz darba mūs sagaida arī Rīgas un Pierīgas mobilitātes plāna izstrādes ietvaros. Ir daudz jaunas prasības, ko Eiropas Komisija sagaida no transporta sektora, tai skaitā arī pilsētās - tiek sagaidīts, ka lielākās pilsētas izstrādās mobilitātes stratēģijas," stāstīja Linkaits.

Aktuālākās ziņas