Krievijā veiktas kratīšanas bijušo Navaļnija štābu koordinatoru mājās (4)

LETA
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Vectorkel/Shutterstock

Krievijas varasiestādes otrdien, 28. decembrī, veikušas kratīšanas divu opozīcijas līdera Alekseja Navaļnija bijušo štābu koordinatoru mājās. Koordinatori darbojas Sibīrijas Irkutskas un Tomskas apgabalos.

Krievija jūnijā atzina ar Navaļniju saistītās organizācijas par "ekstrēmistiskām", piespiežot viņa komandai slēgt reģionālo štābu tīklu, kas atbalstīja viņa politiskās kampaņas un korupcijas izmeklēšanas.

Gandrīz visi redzamākie Navaļnija līdzgaitnieki kopš tā laika ir pametuši Krieviju.

Leonīds Volkovs, kurš agrāk vadīja Navaļnija reģionālo štābu tīklu, šodien paziņoja, ka izmeklētāji veikuši kratīšanas divu bijušo štābu koordinatoru Zahara Sarapulova un Ksenijas Fadejevas mājās. Viņi darbojās Sibīrijas Irkutskas un Tomskas apgabalos.

Volkovs, kurš pašreiz dzīvo Lietuvā, ziņapmaiņas vietnē "Telegram" paziņoja, ka Sarapulova un Fadejeva, kura ir vietējā deputāte, vēlāk aizvesti uz nopratināšanu.

Viņš piebilda, ka Navaļnija līdzgaitnieki zaudējuši kontaktu ar vēl vienu bijušo koordinatoru Sibīrijā.

"Ksenija Fadejeva un Zahars Sarapulovs ir labākie Krievijas cilvēki - patiesi patrioti un cienīgi pilsoņi," uzsvēra Volkovs.

Navaļnija līdzgaitnieks Ivans Ždanovs, kurš šogad arī pameta Krieviju, mikroblogošanas vietnē "Twitter" pavēstīja, ka Fadejevai izvirzītas apsūdzības "ekstrēmistiskas organizācijas izveidošanā vai līdzdalībā tajā, atrodoties oficiālā amatā". Notiesāšanas gadījumā viņai var tikt piespriests septiņu līdz 12 gadus ilgs cietumsods.

Pagājušajā mēnesī varasiestādes aizturēja bijušo Navaļnija štāba vadītāju Baškortostānā Liliju Čaniševu, kurai draud sešu līdz desmit gadu ilgs cietumsods par "ekstrēmistiskas organizācijas izveidošanu".

Opozīcijas pārstāvji norāda, ka Navaļnija lēmums pēc ārstēšanās Vācijā atgriezties Krievijā šī gada janvārī izraisīja bezprecedenta Krievijas varasiestāžu vēršanos pret opozīciju, neatkarīgajiem medijiem un tiesību aizstāvju organizācijām.

Kopš janvāra Navaļnijs atrodas cietumā.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu