C, 18.08.2022.

PVO brīdina, ka Covid-19 omikrona paveida radītais risks vēl arvien ir "ļoti augsts"

LETA
PVO brīdina, ka Covid-19 omikrona paveida radītais risks vēl arvien ir "ļoti augsts"
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 1
Foto: EPA/Scanpix

Covid-19 omikrona paveida radītais risks vēl arvien ir "ļoti augsts", trešdien brīdināja Pasaules Veselības organizācija (PVO).

Brīdinājums izskanēja pēc tam, kad jauno Covid-19 gadījumu skaits pasaulē pagājušajā nedēļā pieauga par 11% salīdzinājumā ar iepriekšējo nedēļu, bet jauno nāves gadījumu skaits saruka par 4%. "Tas atbilst nepilniem pieciem miljoniem jaunu infekcijas gadījumu un vairāk nekā 44 000 jaunu nāves gadījumu," paziņoja PVO.

Ar omikrona paveidu ir saistīti strauji Covid-19 gadījumu skaita kāpumi vairākās valstīs, ieskaitot tās, kur šis paveids jau kļuvis par dominējošo pēc iepriekš dominējošā delta paveida, PVO pavēstīja savā iknedēļas epidemioloģiskajā ziņojumā.

"Vispārējais risks, kas saistīts ar jauno omikrona paveidu, vēl arvien ir ļoti augsts," brīdināja PVO.

"Konsekventi pierādījumi parāda, ka omikrona paveids ir pārāks par delta paveidu pieauguma ziņā, [infekcijas gadījumu skaitam] dubultojoties divās vai trijās dienās un strauji pieaugot gadījumu incidencei, kā redzams vairākās valstīs," tostarp Lielbritānijā un ASV, kur tas kļuvis par dominējošo Covid-19 paveidu.

PVO uzskata, ka šo pieaugumu nodrošina omikrona paveida izvairīšanās no imūnsistēmas apvienojumā ar tā lielāku pārnesamību.

PVO gan uzsvēra, ka Dienvidāfrikā, kas 24.novembrī pirmā ziņoja PVO par jauno Covid-19 paveidu, Covid-19 gadījumu incidence ir samazinājusies par 29%.

Turklāt agrīnie dati no Lielbritānijas, Dienvidāfrikas un Dānijas, kura pašlaik ir pirmajā vietā pasaulē pēc inficēšanās ar Covid-19 attiecībā pret iedzīvotāju skaitu, vedina uzskatīt, ka hospitalizācijas risks omikrona paveida gadījumā ir zemāks nekā delta paveida gadījumā.

Vēl vajag vairāk datu, lai izprastu omikrona paveida smagumu pēc klīniskām pazīmēm, ieskaitot skābekļa lietošanu, plaušu mehānisko ventilāciju un nāvi.

Ir arī vajadzīgi dati par to, kā šo smagumu var ietekmēt iepriekšēja Covid-19 infekcija vai vakcinācija.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu