Kurzemē un Zemgalē vairākās upēs strauji paaugstinājies ūdens līmenis

LETA
Ainava ar Daugavu pie Ogres ziemā.
Ainava ar Daugavu pie Ogres ziemā. Foto: Edijs Pālens/LETA

Aizvadītajā diennaktī dažās Kurzemes upēs ūdens līmenis kāpis teju par pusmetru, tas turpina paaugstināties arī Zemgales upēs un Daugavā, vēsta Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.

Durbē pie Cīravas un Bārtā pie Dūkupjiem ūdens līmenis diennakts laikā cēlies attiecīgi par 46 un 48 centimetriem, citās upēs Kurzemē un Zemgalē, kā arī Daugavā ūdens līmenis pārsvarā paaugstinājies par 1-30 centimetriem.

Lielā daļā Vidzemes upju, kā arī dažās Latgales upēs ūdens līmenis aizvadītajā diennaktī mazliet pazeminājies.

Jaunās nedēļas sākumā Latvijā palaikam līs, valsts austrumos arī snigs. Lietuvā un vietām Latvijas dienvidos gaidāms stiprs lietus. Straujāks ūdens līmeņa kāpums gaidāms Latvijas rietumu un dienvidu daļas upēs.

Jau ziņots, ka valsts rietumu un centrālajā daļā hidrologi izsludinājuši dzelteno brīdinājumu par gaidāmu augstu ūdens līmeni upēs; brīdinājums būs spēkā vismaz līdz 4. janvārim. Tajā teikts, ka, turpinoties ūdens līmeņa kāpumam, sāks applūst upju palienes un zemākās vietas. Augšpus ledus sastrēgumiem ūdens līmeņa kāpums būs straujāks.

Ledus biezums upēs ir ļoti nevienmērīgs. Upes krastos ledus var būt vairākās kārtās, vidū - plānāks. Kāpt uz ledus ir bīstami.

Uz augšu