Trešdien dažviet uzspīdēs saule

CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: Evija Trifanova/LETA

Trešdien, 5. janvārī, Latvijā, sākot no rietumiem, starp mākoņiem brīžiem parādīsies saule, prognozē sinoptiķi.

Daudzviet gaidāmi īslaicīgi nokrišņi, vairāk nokrišņu būs dienas pirmajā pusē valsts austrumu daļā un vakarā Kurzemē. Uz ceļiem daudzviet veidosies apledojums.

Pūtīs lēns līdz mērens rietumu, dienvidrietumu vējš, Kurzemes rietumkrastā tas brāzmās pastiprināsies līdz 16 metriem sekundē.

Maksimālā gaisa temperatūra 0..+4 grādi.

Rīgā no rīta lietus, diena varētu paiet bez nokrišņiem, brīžiem spīdēs saule. Pūtīs lēns dienvidrietumu vējš, no rīta gaidāms mērens rietumu vējš. Gaisa temperatūra +3 grādi.

Laikapstākļus nosaka zema spiediena apgabals. Atmosfēras spiediens jūras līmenī 985-990 hektopaskāli.

Kurzemes un Zemgales upēs turpina paaugstināties ūdens līmenis, applūst plašākas teritorijas, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.

Izejot ledum, Ventā pie Kuldīgas ūdens līmenis krities divus metrus zem otrdien sasniegtā maksimuma. Ūdens līmenis kāpj Ventas lejtecē.

Durbē pie Cīravas ūdens līmenis vairs tikai par desmit centimetriem atpaliek no 2017. gada novembrī sasniegtā plūdu maksimuma.

Bārtā pie Dūkupjiem ūdens līmenis kopš gadumijas kāpis par vairāk nekā diviem metriem, taču tas ir metru zemāks par 2010. gada pavasara palu maksimumu.

Kurzemes upēs Rīvā un Užavā ūdens līmenis ir aptuveni pusmetru zemāks par pēdējās desmitgades maksimumu, taču tas turpina kāpt.

Arī Lielupē un tās pietekās ceļas ūdens līmenis, vietām tuvojoties pēdējo gadu augstākajai atzīmei.

Vidzemes un Latgales upēs situācija pārsvarā mierīga, ūdens līmenis kāpj tikai vietām.

Jau ziņots, ka Kurzemē un Bauskas novadā dzeltenais brīdinājums par augstu ūdens līmeni paaugstināts līdz oranžajai pakāpei.

Oranžās pakāpes brīdinājums nozīmē, ka atsevišķos upju posmos tiks sasniegts ūdens līmenis ar atkārtošanās varbūtību reizi desmit gados. Iedzīvotājiem jābūt gataviem pasargāt sevi un savu īpašumu. Iespējama īpašumu un transporta infrastruktūras applūšana. Var tikt traucēta elektroenerģijas un ūdens piegāde, kā arī telekomunikāciju sakari. Iespējams, būs nepieciešama evakuācija. Iedzīvotāji aicināti nepārvietoties plūdu apdraudētajās teritorijās.

Kurzemes un Zemgales upēs augstākais ūdens līmenis prognozēts 5.-8. janvārī.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp

Tēmas

Uz augšu