O, 29.11.2022.

VIDEO ⟩ Eksperti: Iedzīvotājiem būtu jāaizmirst par auduma masku lietošanu

Apollo.lv
Eksperti: Iedzīvotājiem būtu jāaizmirst par auduma masku lietošanu
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 14
Foto: Danilova Janna/Shutterstock.com

Eksperti uzsver, ka šobrīd iedzīvotājiem būtu jāaizmirst par auduma masku lietošanu, jo lielākoties šādi mutes un deguni aizsegi pilda vien dekoratīvu funkciju un vīrusam nav nekāds sķērslis, vēsta TV3 Ziņas. 

Ekspertu ieskatā iedzīvotājiem ir jāpārstāj lietot auduma sejas maskas. No Covid-19 izplatības var pasargāt vien medicīniskie mutes un deguna aizsegi, bet vislabāk - respiratori.

Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Darba drošības un vides veselības institūta direktoram Ivaram Vanadziņam jau izveidojusies iespaidīga aizsargmasku kolekcija. Starp tām arī auduma maskas, kuras gan viņš sauc par butaforiju. Vīrusam šī lupatiņa nebūs nekāds šķērslis.

"Šis ir vienkārši bezjēdzīgi. Tas nozīmē, ja mēs redzam cauri, tas atvērums ir vismaz tie 10 mikrometri. Vīruss ir 0,1 mikrometrs. Tad ir durvis, vai nu mēs ejam caur vienu metru vai 100 metru platām durvīm. Ja mēs maskai redzam cauri, tad tās ir 100 metru platas durvis, tur nav nekādu variantu aizķerties," sacīja Vanadziņš.

Līdzīga situācija arī ar citām - elastīgajām auduma maskām. Tās ir ērtākas, pieguļ sejai, taču aizsardzība vien iedoma, jo tai pastiepjoties, veidojas smalki atvērumi, caur kuriem vīruss viegli tiek cauri. Par absolūtu neprātu, profesors sauc šūtās auduma maskas.

Vanadziņš aicina auduma maskas turpmāk atstāt mājās un nevilcinoties nomainīt, ja ne pret respiratoriem, tad vismaz mediciniskajiem mutes un deguna aizsegiem, kuri veidoti no vairākām kārtām, tādējādi mikroskopiskās vīrusa daļiņas tiešām spēj apturēt.

Video: TV3 Ziņas sižets 

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu