Šodienas redaktors:
Kārlis Melngalvis

Pērn vairāk nekā puse autovadītāju atkārtoti pārkāpuši satiksmes noteikumus (1)

Valsts policija. Ilustratīvs attēls.
Valsts policija. Ilustratīvs attēls. Foto: Edijs Pālens/LETA

Pagājušajā gadā vairāk nekā puse jeb 56% autovadītāju atkārtoti pārkāpuši satiksmes noteikumus, liecina Valsts policijas (VP) pētījums.

2020.gadā VP veica pētījumu par atkārtotiem ātruma pārkāpumiem ceļu satiksmē. Pētījuma rezultātā tika iegūti dati par 592 personām, kuras laika periodā no 2019.gada 1.jūnija līdz 2020.gada 31.maijam ir vismaz divas reizes pārkāpušas atļauto braukšanas ātrumu vairāk nekā par 31 kilometru stundā.

Lai gūtu plašāku ieskatu par atlasīto personu paradumiem piedaloties ceļu satiksmē, tika uzskaitīti visa veida pārkāpumi laikā no 2016. līdz 2020.gadam. Savukārt pētījums 2021.gadā ar jau iepriekš pārkāpumus izdarījušām personām parāda, ka vairāk nekā puse jeb 56% vadītāju tāpat kā iepriekšējā periodā turpināja pārkāpt ceļu satiksmes noteikumus.

Gada laikā personas, kas šajā posmā neievērojušas noteikumus, tieši atļauto braukšanas ātrumu ir pārkāpuši 59% autovadītāju.

Mēneša laikā aptuveni 50 000 autovadītāju visā Latvijā drošības kampaņas "Nepieliec sev soda punktu!" laikā ir saņēmuši īpašas kartītes, kas vēlreiz sabiedrībā aktualizēja jautājumu par atkārtotiem pārkāpumiem ceļu satiksmē, būtiskākajiem iemesliem un iespējamajām sekām.

"Arvien vairāk un plašāk sabiedrībā aktualizējot drošības jautājumus, akcentējot ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumu bīstamību, redzam, ka soli pa solim mainās sabiedrības attieksme, lai gan ne mazums ir arī tādu, kas nav guvuši mācību un joprojām krāj savus soda punktus," norāda VP Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Juris Jančevskis.

Arī turpmāk policija aicināšot gan jaunos, gan pieredzējušos autovadītājus pārskatīt un mainīt attieksmi pret veiktajiem pārkāpumiem, kas rezultējas jaunos soda punktos, kā arī vispār nepārkāpt noteikumus.

Kampaņa "Nepieliec sev soda punktu!" norisinājās 2021.gada nogalē, dažādos komunikācijas kanālos un veidos uzrunājot sabiedrību, aktualizējot un brīdinot autovadītājus, kuriem ir konstatēts recidīvs par atbildību un bīstamām sekām, kuras var izraisīt sistemātiska, bezatbildīga attieksme pret noteikumiem.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu