Līgatnes dabas taku lācene Ilzīte svin 21. dzimšanas dienu

CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Lācenes Ilzītes dzimšanas diena
Lācenes Ilzītes dzimšanas diena Foto: Ieva Leiniša/LETA

Līgatnes dabas taku lācene Ilzīte šodien svin savu 21. dzimšanas dienu, informēja Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) Komunikācijas un dabas izglītības nodaļas vadītāja Elīna Ezeriņa.

Svētkus Latvijas zināmākā lācene atzīmēs, mielojoties ar īpaši viņai darinātu torti no dažādiem gardumiem - riekstiem, zivīm, ogām, medus un citiem našķiem.

Šogad Ilzīte savu dzimšanas dienu svinēs šaurā ģimenes lokā - kopā ar audžu mammu Velgu Vītolu un citiem Līgatnes dabas taku darbiniekiem.

Ilzīte ir dzimusi 2001.gada 11.janvārī un līdz šim nekad nav nogulējusi savu dzimšanas dienu, jo sava mūža laikā ne reizi nav mēģinājusi doties ziemas guļā. Lāčiem, kas dzimuši un dzīvo nebrīvē, tas nav nekas neparasts. Līdz ar to apmeklētāji Līgatnes dabas takās Ilzīti var vērot visa gada garumā.

Nebrīvē dzīvojošiem lāčiem 21 gads ir spēka vecums. Tomēr sugas pārstāvjiem, kurus nav barojusi un audzinājusi viņu bioloģiskā māte, tas jau ir ievērojams mūžs. Lāceni Ilzīti izaudzināja zvērkope Vītola, jo tās īstā māte no lācenītes atteicās uzreiz pēc tās piedzimšanas. Piedzimstot Ilzīte bija vien 500 gramu smaga, bet pašlaik sver jau 150 kilogramus, kas ir kārtīgs lāču mammas svars.

Pēc rakstura Ilzīte ir atturīga un cieši turas pie ierastās lietu kārtības. Viņai piemīt labas ēšanas un voljēra uzturēšanas manieres. Ilzīte ir viena no zināmākajām Līgatnes dabas taku iemītniecēm, viņa ir filmēta daudzās dokumentālajās un mākslas filmās, ievērojami dabas fotogrāfi viņu iemūžinājuši savās fotosesijās.

Līgatnes dabas taku darba laiks darba dienās ir no plkst.9 līdz 16, bet nedēļas nogalēs un svētku dienās - no plkst.9 līdz 17.

Foto arhīvs no Ilzītes iepriekšējo gadu dzimšanas dienas svinībām:

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu