FOTO ⟩ Rīgā notiks dažādi barikāžu piemiņas pasākumi

Fotoizstāde ''Barikāžu 14 dienas un naktis'' Brīvības pieminekļa laukumā.

FOTO: Edijs Pālens/LETA

20.janvārī plkst. 19 Rīgas Domā notiks barikāžu laika piemiņas koncerts "1991", informē Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta komunikācijas un sabiedrisko attiecību vadītāja Indra Vilde.

Ieeja koncertā būs tikai ar ielūgumiem, bet tas tiks translēts televīzijā.

Koncertā piedalīsies dziedātāja Patrisha, Rīgas Doma zēnu koris diriģenta Mārtiņa Klišāna vadībā, čellisti Valters Pūce, Ēriks Kiršfelds, Antons Trocjuks, Rihards Štrauss, pianists Dainis Tenis un ērģelnieks Aigars Reinis. Koncerta režisore ir Dace Pūce, videomākslinieks - Viktors Keino.

Koncerta programmas ideja tapusi čellistam Valteram Pūcem sadarbībā ar pianistu Daini Teni, kuri paši nav bijuši barikāžu aculiecinieki ar savu pieredzi, bet kuriem ir stāsts par savām izjūtām, apzinoties šos Latvijai tik nozīmīgos notikumus. Koncertā skanēs pašmāju komponistu skaņdarbi.

Ar daudziem labi zināmām dziesmām Rīgas Domā varēs atcerēties barikāžu laikam raksturīgu trauksmaino noskaņojumu, prieku par kopā būšanu un vienotības spēku, arī klusinātas skumjas, varēs sajust šīs monumentālās ēkas nozīmi, kas sniedza patvēruma sajūtu gan 1991. gada janvārī, gan arī šodien ikdienā.

Koncertu "1991" rīko Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienība sadarbībā ar Rīgas Domu.

Pieminot 1991. gada barikāžu laiku, Rīgā notiks arī citi pasākumi. 12. janvārī ikvienam interesentam tiešraidē no Latvijas Nacionālās bibliotēkas būs iespēja vērot Romualda Ražuka, Viestura Kairiša un Augusta Zilberta "Sarunu pie melnajām klavierēm".

No 13. līdz 25. janvārim apmeklētājiem būs pieejamas lielformāta izstādes pilsētvidē. Doma laukumā būs skatāma izstāde "Atceroties 1991.gada barikāžu dalībniekus", savukārt Brīvības laukumā - "Barikāžu 14 dienas un naktis".

18.janvārī tiešsaistē varēs vērot Romualda Ražuka grāmatas "Latvijas Tautas fronte barikādēs" prezentācijas pasākumu un atbildes uz lasītāju jautājumiem. Apmeklētājiem klātienē un arī attālināti tīmeklī ir pieejama 1991.gada barikāžu muzeja ekspozīcija, bet virtuāli apskatāma izstādes "Rīcība. Brīvība. Barikādes nesākās janvārī" digitālā versija.

Šajās dienās ikviens, pieminot barikāžu upurus, var nolikt ziedus gan piemiņas vietā "Baltais krusts" pie Vecmīlgrāvja tilta, gan Bastejkalnā un pie Brīvības pieminekļa, kā arī 2. Meža kapos pie 1991. gadā bojāgājušo kapavietām.

Savukārt 20. janvārī notiks vairāki koncerti. Kultūras centrā "Mazā ģilde" klausītāji gaidīti koncertā "Ar dziesmu dzīvībā", folkloras un seno cīņu kopas "Vilkači" koncerts būs skatāms kultūras centra "Ritums" Youtube kanālā, kā arī apmeklētājiem pieejams jau pieminētais koncerts "1991" Rīgas Domā.

Koncerti tapuši ar Rīgaspašvaldības atbalstu. Pasākumu programma pieejama tīmekļa vietnē "www.kultura.riga.lv".

Aktuālākās ziņas