Vēja postījumu dēļ evakuēti iedzīvotāji no mājas Jelgavas novadā

LETA
Vēja postījumu dēļ evakuēti iedzīvotāji no mājas Jelgavas novadā
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Venot/Shutterstock.com

Vēja postījumu dēļ evakuēti iedzīvotāji no divstāvu dzīvojamās mājas Jelgavas novada Cenu pagasta Pēterniekos, pastāstīja pašvaldības Plānošanas un attīstības departamenta vadītājs Andulis Židkovs.

Viņš informēja, ka šorīt spēcīgās vēja brāzmas ir norāvušas jumtu ar visām spārēm, kā arī pāris rindas ķieģeļu. Ņemot vērā, ka vējš joprojām turpinās un pastāv risks, ka vējš var nopostīt arī otru pusi jumta, pieņemts lēmums par iedzīvotāju evakuāciju.

Židkovs informēja, ka no astoņiem dzīvokļiem pašlaik apdzīvoti ir septiņi, tajā skaitā arī trīs pašvaldībai piederošie dzīvokļi. Tos iedzīvotājus, kuriem nav iespēju apmesties pie tuviniekiem, pašvaldība radusi iespēju izmitināt Ozolnieku Sporta skolas viesnīcā.

Ēku jau ir apsekojuši Būvvaldes speciālisti un rīt postījumus novērsīs pašvaldības komunālais dienests, kas gādās arī par jumta atjaunošanu. Tā ir avārijas situācija, kurā pašvaldība saviem iedzīvotājiem nāks palīgā, uzsvēra Židkovs.

Kā vēstīts, glābēji piektdien saņēmuši 141 izsaukumu par spēcīgā vēja radītajiem postījumiem, aģentūra LETA noskaidroja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā.

Lielākoties jānovāc vēja nolauztie koki uz braucamās daļas un elektrolīnijām. Atsevišķos gadījumos jānovāc vēja atrautu jumta konstrukciju fragmenti.

Lielākā daļa izsaukumi ir Rīgas reģionā.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu