No Inerces līdz Kursim. Publicēti 2021. gada unikālākie reģistrētie jaunpiedzimušo vārdi

Ilustratīvs attēls.

FOTO: Lopolo/shutterstock.com

Tieslietu ministrijas Dzimtsarakstu departaments ir apkopojis aizvadītā gada unikālos reģistrētos jaundzimušos vārdus.

Jaundzimušajām meitenēm 2021. gadā doti tādi unikāli vārdi kā Saule, Mūza, Inerce, Leja un Austēja. 

Bet jaundzimušajiem zēniem aizvadītajā gadā reģistrēti šādi unikāli vārdi: Ancis, Kursis, Grāfs Fricis, Merfijs un Devons.

22. maijs Latvijā ir kalendārā neierakstīto vārdu diena, un ik gadu šajā dienā svinētāju ir arvien vairāk. Vārdi, kas nav iekļauti kalendārā, ir dažādi - pavisam moderni, vecāku fantāzijas vai filmu iedvesmoti.

Pēdējos gados 22. maija svinētājiem ir pievienojušies tādi neparasti vārdi kā Vuks, Valids, Prūsis, Latrels, Regnārs Pērkons, Vasara, Laimrūta, Esme, Serēna, Ivanka, Demiāna, Eivrila, Eloīza, Persija, Skaiste, Airons, Ārdžejs, Daks, Liedars, Umme Ammara, Račita, Jeva Saida, Mejuhada, Rils, Ernlens u.c.

Pirms 10 gadiem ziņu medijs "Apollo.lv" vēstīja par vairākiem neparastiem vārdiem, kas ir oficiāli reģistrēti Latvijā.

Toreiz tika minēti tādi vārdi kā Žikivators, Staļina, Galaktions, Tofiks, Ļeņina, Iluminata, Itālijs, Timotē Tjoma, Batja, Bonaventūra, Gonoreta, Laimstars, Avtonoms, Emerantina, Kajetons, Līgotnis, Ostins, Tamirlans, Honorata, Fortunata, Gatiņš, Turaids, Skolastika, Fausta, Ihtiandrs, Zigeta, Agota, Jautris, Tamerlans, Hortenzija, Tofiks, Mistridija, Sholastika, Laimutis, Kalisija, Rollo.

Tāpat pirms pāris gadiem tika reģistrēti arī šādi eksotiski personvārdi: viens Pirāts, viens Prezidents, viens Afrikants, Tautmīlis, divas Ripas, viena Tagadne un piecas Glītas.

Šobrīd personvārdu datubāzē var atrast arī šādus oficiāli reģistrētus vārdus: Rīga, Valensija Rīga, Magnolija Latvija.

PMLP gan piebilst, ka šajā datubāzē ir iekļauti arī ārzemnieku vārdi oriģinālformā (piemēram, Nicola, Alex), kas reģistrēti Iedzīvotāju reģistrā, un šie vārdi nav atveidoti atbilstoši latviešu literārās valodas normām.

Ziņu medijs "Apollo.lv" PMLP personvārdu datu bāzē novēroja, ka Latvijā vairs nav neviena iedzīvotāja ar oficiālu vārdu Žikivators.

Redaktors iesaka