Raidījums: Saimniece kaķa ārstēšanai iztērējusi 20 000 eiro, taču beigās saņem negaidītu pārsteigumu

Apollo.lv
Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments 37
Foto: Ekrānuzņēmums no "Aizliegtā paņēmiena"

Kādam kaķu saimnieces mīlulim tika atklāta sirdskaite, kas tika ilgstoši ārstēta. Izdevumi par ārstēšanu, zālēm un īpašām diētām vairāku gadu garumā kopumā sastādījuši teju 20 tūkstošus eiro. Vēlāk nonākot pie cita veterinārārsta, izrādījās – kaķim sirdskaites nav. Jautājumus par veterinārajiem pakalpojumiem un to cenām pētīja LTV raidījums "Aizliegtais paņēmiens".

Īpaša pieredze ar veterinārārstiem bijusi kaķim vārdā Lācis, kurš ir teju 12 gadus vecs un jūtas samērā labi. Tomēr pēdējos desmit gadus kaķim nācies piedzīvot klīnikas apmeklējums citu pēc cita.

Kaķa saimniece Diāna rēķina, ka kopā Lāča ārstēšanā un īpašās diētās iztērēti aptuveni 20 tūkstoši eiro.

Šis īpaši dārgais stāsts sākās pirms vairāk nekā 10 gadiem, kad Lācis jau dzīvoja pie Diānas: "Lācim bija gads. Un bija ļoti, ļoti karsta vasara – vidēji 34 grādi, un līdz ar to Lācim sākās ļoti stingra elsošana. Tā kā sunītim, ja viņam mēle ārā, viņš elso. Nu un mēs aizbraucām pie daktera Beinerta uz klīniku, un dakteris Beinerts pateica, ka ir vajadzīga kardiologa obligāta konsultācija. Uz to brīdi bija vēl dzīvs profesors Jelgavas Jemeļjanovs – kardiologs. Viņš pieņēma divreiz nedēļā pie daktera Beinerta klīnikā. Un dakteris Jemeļjanovs norīkoja Lācim digoksīna pilienus, sirds pilienus, jo tiešām Lācim kaut kas tur nebija riktīgi ar to sirsniņu."

Kaķis tobrīd svēris sešus kilogramus, kas arī radīja aizdomas. Kad kardiologs Jemeļjanovs nomiris, Lācis nonācis ārsta aprūpē pie daktera Jāņa Beinerta.

"Lācim jau bija gadi trīs četri, un Lācim joprojām nāca virsū tādas kā sirds krīzes, kas man likās, ka tā ir. Un mēs braucām pie daktera ik pa laikam, un dakteris turpināja mums nozīmēt šīs zāles devas," pastāstīja Diāna.

2015. gadā kaķis piedzīvoja krīzi – pārstāja ēst un dzert, kļuva vājāks, apātiskāks. Cerības, ka Lācis izdzīvos, ārsts nedeva, bet tobrīd tomēr viss beidzās labi. Klīnikā lika sistēmas, mājās deva vitamīnus. Diāna darbā ņēmusi slimības lapu, lai Lācim varētu pasēdēt klāt.

Un šādas krīzes atkārtojās un atkārtojās. “Kā es redzu, ka viņš jau kļūst tāds slābans, es jau saprotu, ka viņam atkal nāk virsū šī krīze. Es jau laikus skrienu pie ārsta. Attiecīgi viņam tiek nozīmēti vitamīni mājās ar sistēmām,” pastāstīja Diāna.

Nākamā lielākā krīze 2019. gadā. Lācim taisīts arī sirds rentgens, un ārsts uzrādījis problēmu. “Tā sirsniņa bija tāda, nu jā, nebija normālas formas, viņam bija tāda kā plakanāka. Viņš saka: redziet, ja tā, tad viņam ir tās problēmas ar to sirdi. Viņam ir jāturpina zāles, citādāk viņš nespēs dzīvot,” atceras kaķa īpašniece.

Vieni sirds pilieni nomainīti pret citiem, tad vēl kādas sirds zāles. Bet pērn janvārī Lācis atkal nonāca klīnikā pie sistēmas.

Bet tad sekoja negaidīts pavērsiens turpat klīnikā.

“Jauna dakterīte man tieši gāja taisīt to sistēmu, un viņa man saka: [..] ja kaķim jau tik ilgu laiku ir sirds problēmas, vai tiešām jūs nevarat uztaisīt ehokardiogrammu, kas ir kompjūterā.

Viņam ir taisītas visādas ultrasonogrāfijas, visi kaut kādi izmeklējumi, asins. Pati galvenā pārbaude, kā teikt, viņam nav bijusi. Nu, un es pierakstījos pie Ditas Staltes uz "PetCity" uz kardioloģiju. Es arī pateicu dakterim Beinertam, ka to domāju darīt. Dakteris Beinerts pateica: jūs neko jaunu neuzzināsiet, jums neko jaunu nepateiks," atceras kaķa saimniece.

Bet jaunums bija, ka ehokardiogramma nekādas sirds problēmas neuzrādīja. To apstiprināja arī kardioloģe.

Stāsta turpinājumu un "Aizliegtā paņēmiena" sižetu skaties ŠEIT

Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments 37

Tēmas

TVNET KALVE
Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu