O, 30.05.2023.

Laika periodā no janvāra līdz aprīlim par katru bērnu izmaksās vienreizēju atbalstu 200 eiro apmērā

Apollo.lv
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 13
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Dasha Petrenko/Shutterstock

Cilvēkam, kuram ir tiesības uz bērna kopšanas pabalstu par bērnu līdz viena gada vecumam, ģimenes valsts pabalstu vai kuram sakarā ar bērna dzimšanu ir tiesības saņemt maternitātes pabalstu un bērns dzimis līdz 2022. gada 30. aprīlim, plānots par četru mēnešu periodu izmaksāt vienreizēju atbalstu 200 eiro apmērā, tas ir, katru mēnesi 50 eiro par katru bērnu.

Kas saņems pabalstu?

  • Cilvēki, kuriem ir tiesības uz bērna kopšanas pabalstu par bērnu līdz viena gada vecumam;
  • Cilvēki, kuriem ir tiesības uz ģimenes valsts pabalstu;
  • Cilvēki, kuriem ir tiesības saņemt maternitātes pabalstu un bērns dzimis līdz šī gada 30. aprīlim;
  • Cilvēki, kuru aprūpē ir bērns, kas atrodas ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijā, sociālās korekcijas izglītības iestādē vai ieslodzījuma vietā;
  • Par bērnu, kuram ir piešķirts alternatīvais statuss laikā no šī gada 1. janvāra līdz 30. aprīlim vai kurš ir vecumā no 16-17 gadiem (ieskaitot), nemācās un nav stājies laulībā;
  • Atbalstu saņems arī studenti līdz 24 gadu vecumam, ja nav stājušies laulībā.

"Esam saskārušies ar pirms tam neprognozētu inflāciju, kas atkal vissāpīgāk skar cilvēkus ar nelieliem ienākumiem un ģimenes, kurās aug bērni. Tāpēc es esmu gandarīts, ka šajos apstākļos esam koalīcijā raduši iespēju mērķēti materiāli palīdzēt samērā plašam iedzīvotāju lokam, bet it īpaši - ģimenēm ar bērniem," norāda Labklājības ministrs Gatis Eglītis.

Šādu priekšlikumu, kas domāts, lai mazinātu elektroenerģijas izdevumus un ar tiem saistīto pakalpojumu sadārdzinājumu mājsaimniecībām akceptēja sadarbības sanāksmē. Šī atbalsta izmaksai būs nepieciešami 80 miljoni eiro. Atbalstu plānots izmaksāt martā.

Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 13

Tēmas

Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu