Spekulanti par iespaidīgām summām tirgo biļetes uz Malkoviča un Dapkunaites izrādi Dailes teātrī (5)

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Džons Malkovičs.
Džons Malkovičs. Foto: HM CROPIX/SIPA/Scanpix

Šonedēļ kultūras baudītājus pārsteidza Dailes teātris, paziņojot, ka maijā tiks iestudēta izrāde ar pasaulslavenajiem aktieriem Džonu Malkoviču un Ingeborgu Dapkunaiti. Biļetes tika izpārdotas zibenīgā ātrumā. Kā jau tas ir pieredzēts arī citos Latvijā pieprasītos pasākumos, arī uz šīm izrādēm ir sarosījušies biļešu spekulanti, kuri sludinājumos biļetes pārdod par ievērojami augstākām cenām. 

Otrdien, 18. janvārī, Dailes teātris paziņoja, ka šobrīd tiek uzvesta izrāde "Kokvilnas lauku vientulībā" ar pasaulslavenajiem aktieriem Džonu Malkoviču un Ingeborgu Dapkunaiti. Jau šajā pašā dienā biļetes uz visām četrām pieejamajām izrādēm tika izpirktas.

Biļešu tirdzniecība sākās pēcpusdienā, bet drīz pēc tam tehnisku iemeslu dēļ tika pārtraukta, un tā atkal atsākās pulksten 21:30. Jau aptuveni pēc 40 minūtēm visas biļetes bija izpirktas.

Biļešu cena svārstījās no 30 līdz 120 eiro atkarībā no sēdvietas.

Daudzi mikroblogošanas vietnes "Twitter" lietotāji bija neizpratnē, ka biļetes tika izpārdotas jau tik ātri, ņemot vērā, ka internetā klejoja informācija par biļešu tirdzniecības sākšanu tikai aprīlī. Dailes teātra pārstāvji norādīja, ka teātra pusē radusies tehniska rakstura kļūda.

"Dailes teātra mājaslapā nevienu brīdi nav bijusi ziņa, ka biļetes sāks tirgot aprīlī. Šāds kļūdains paziņojums uz brīdi bija "Biļešu paradīzes" lapā, kad tehnisku iemeslu dēļ tika pārtraukta biļešu iepriekšpārdošana," tviterī raksta teātra pārstāvji.

Biļešu Paradīzes valdes priekšsēdētājs Jānis Ķuzulis skaidroja, ka izrādes tirdzniecība no Biļešu paradīzes puses tika veikta nevainojami: "Netika pieļautas nekādas ne sistēmas, ne cilvēciskas kļūdas. Par spīti milzīgam pircēju pieplūdumam visas sistēmas strādāja ātri un nevainojami.

Tirdzniecību uz laiku pārtrauca pats Dailes teātris tehnisku iemeslu dēļ savā pusē (cik man zināms, lai pielāgotu zāles izkārtojumu iestudējuma un Covid-19 prasībām)."

Biļešu spekulanti sludinājumos tirgo biļetes par astronomiskām cenām

Nepagāja ne ilgs laiks, kad pēc biļešu izpārdošanas sāka parādīties pirmie sludinājumi internetā no biļešu spekulantu puses. Par krietni augstākām cenām.

Ziņu medijs "Apollo.lv" novēroja, ka šobrīd sludinājumos joprojām var iegādāties vairākas biļetes.

Kāds vietnē "SS.lv" ievietojis sludinājumu, kurā pārdod divas biļetes 22. rindā par 300 eiro, kas ir tieši divreiz dārgāk nekā oficiāli pārdotās biļetes tajā pašā vietā.

Cits biļešu spekulants raksta: "Pārdodu 2 biļetes, labas vietas - 9. rinda 35. un 36. vieta. Biļešu cena kopā 550 Eur." 

Trešais vietnē atrodamais spekulants pārdod vienu biļeti par 200 eiro.

Ziņu medijs "Apollo.lv" novēroja, ka ir arī vairāki sludinājumi, kuros cilvēki vēlētos nopirkt biļetes uz izrādi.

Par izrādi, kurā piedalīsies pasaules slavenības

Maijā notiks četras šī uzveduma izrādes.

Iestudējumu "Kokvilnas lauku vientulībā" veido krievu režisors Timofejs Kuļabins pēc Bernāra Marī Koltesa lugas motīviem. Izrādei būs subtitru tulkojums latviešu un krievu valodā. Iestudējums Dailes teātrī top sadarbībā ar Laikmetīgās mākslas atbalsta un attīstības fondu "Teritorija", piedaloties fondiem "M-art" un "Blavatņik Family Foundation".

15. janvārī sākās pirmais mēģinājumu posms Dailes teātrī. Krievu teātra un operas režisors Kuļabins pievērsies 20. gadsimta otrās puses franču dramaturga Koltesa daiļradei. Izrādē piedalās aktieri - lietuviešu-krievu aktrise Ingeborga Dapkunaite un amerikāņu aktieris Džons Malkovičs. Mēģinājumi notiks divos posmos, pirmajam noslēdzoties 25. janvārī.

Maija sākumā komanda atkal tiksies Rīgā, lai mēneša beigās piedzīvotu pirmizrādi.

Pēc izrādēm Dailes teātrī komanda dosies pasaules turnejā.

Dailes teātra vērš uzmanību, ka Bernāra Marī Koltess ir autors pusotram ducim lugu, no kurām slavenākās ir "Roberto Zuko", "Rietumu krastmala" un "Kokvilnas lauku vientulībā". Lugas tulkotas gandrīz četrdesmit valodās un iekļautas teātru repertuāros visā pasaulē. Lielākie Eiropas režisori, tostarp Patriss Šero, Pīters Šteins, Kšištofs Varlikovskis, Mihaels Talheimers, Kama Ginkass, Luiss Paskāls un citi, vairākkārt pievērsušies Koltesa daiļradei.

Iepazīstinot ar iestudējuma saturu, tā aprakstā norādīts, ka "lugā divi cilvēki satiekas tumšā alejā. Viens ir izplatītājs, otrs - klients. Tirgotājs mēģina kaut ko pārdot klientam, kaut ko, kas viņam jānosauc pašam. Klients nevēlas nosaukt preci un visos iespējamos veidos atsakās no darījuma".

"Luga ir strīds, divu cilvēku konfrontācija, kas izteikta vārdu un nozīmju spēlē. Laika gaitā auditorija saprot, ka pārdošanas priekšmets ir slēpta interese. Abiem varoņiem ir jāatzīstas savā iekārē. Taču, tā kā ne viens, ne otrs nevēlas saukt lietas īstajos vārdos, viņi tikai "staigā apkārt", un skatītājs saprot, ka šis strīds neatrisināsies, jo neviens negrib atzīties," pausts izrādes aprakstā.

Jāpiebilst, ka šī nav pirmā reize, kad Ingeborga Dapkunaite un Džons Malkovičs tiekas uz teātra skatuves,

viņiem ir ap desmit kopīgu projektu teātrī un kino. No 2009. līdz 2011. gadam viņi spēlēja Maikla Stērmingera muzikālajā izrādē "Džakomo variācijas", kas guva lielus panākumus daudzās pasaules valstīs. 2017. gadā aktieri kopā filmējās krievu filmā "Par mīlestību".

Komentāri (5)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu