P, 11.12.2023.

VP reidā nākas sodīt vairākus autovadītājus, kuru mašīnām ir neatbilstošas riepas (5)

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Ziemas riepu protektora mērīšana.
Ziemas riepu protektora mērīšana. Foto: Valsts policija

Trešdien, 19. janvārī, Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Aizkraukles iecirkņa amatpersonas, veiksmīgi sadarbojoties ar Ceļu satiksmes drošības direkcijas darbiniekiem, profilaktiska rakstura pārbaudē Aizkrauklē un Skrīveros pastiprinātu uzmanību pievērsa tam, vai transportlīdzekļi ir aprīkoti ar riepām, kas paredzētas braukšanai ziemas apstākļos. 

Tika pārbaudīti 366 transportlīdzekļi, un 13 gadījumos tika konstatēta riepu protektoru neatbilstība, kā arī tika konstatēti citi likumpārkāpumi, par ko likumsargi sāka vairākus administratīvo pārkāpumu procesus un kriminālprocesus.

Kā Valsts policija raksta savā "Facebook" kontā, vienai automašīnai protektoru dziļums bija 2 mm, citai automašīnai bija riepas, kas nav piemērotas braukšanai ziemas apstākļos, un arī pārējiem transportlīdzekļiem protektoru dziļums bija mazāks par 4 mm. Par noteikumu pārkāpumiem tika sākti administratīvo pārkāpumu procesi.

10 automašīnām tika anulēta esošā atļauja piedalīties ceļu satiksmē un 2 transportlīdzekļiem noņemtas valsts reģistrācijas numura zīmes.

Tāpat pārbaudes laikā likumsargi konstatēja, ka 4 automašīnu vadītāji bija izvēlējušies sēsties pie stūres bez likumā noteiktā kārtībā iegūtām transportlīdzekļu vadīšanas tiesībām. Pret viņiem tika sākti administratīvo pārkāpumu procesi. Savukārt 5 gadījumos, kad šoferi vadīja automašīnas laikā, kad viņiem ir spēkā transportlīdzekļu vadīšanas tiesību izmantošanas aizliegums, tika sākti kriminālprocesi.

Atgādinām, ka ziemas periodā braukšana bez laika apstākļiem piemērotām riepām ir bīstama un saskaņā ar Ceļu satiksmes likumu par tāda transportlīdzekļa izmantošanu ceļu satiksmē, kuram ir nepietiekams normatīvajos aktos noteiktais riepu protektora dziļums vai ir riepu bojājums, kas apdraud satiksmes drošību, piemēro brīdinājumu vai naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam no 15 līdz 55 eiro.

Valsts policija arī turpmāk aktīvi strādās, rīkojot profilaktiska rakstura pārbaudes, lai atklātu, pārtrauktu un novērstu ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumus.

Komentāri (5)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp

Tēmas

TVNET KALVE
Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu