Premjers: Sniegsim atbalstu tur, kur tas pilnībā nepieciešams. Nevarēsim visu laiku uzturēt ekonomiku ar subsīdijām

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.

FOTO: Zane Bitere/LETA

Valdība un sabiedrība nevarēs visu laiku uzturēt ekonomiku ar visāda veida subsīdijām, tāpēc atbalsts tiek sniegts tām nozarēm, kuras Covid-19 apstākļos ir slēgtas un nevar strādāt, pirmdien, 24. janvārī, pēc koalīcijas sanāksmes sacīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Tūrisma nozare no valsts ir saņēmusi ļoti daudz un dažādu atbalstu, pauda premjers, reizē norādot, ka ir jāņem vērā, ka mainās patērētāju ieradumi un pieprasījums. Valdība ikdienā cenšas pārskatīt atbalsta programmas, un šajā jautājumā tiešais atbildīgais ir ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs (NA), atzīmēja Kariņš.

Tā premjers komentēja tūrisma nozares pārstāvju norādīto par nepietiekamo atbalstu. Vaicāts par Tūrisma krīzes vadības komitejas aicinājumu demisionēt finanšu ministram Jānim Reiram (JV) un veselības ministram Danielam Pavļutam (AP), Kariņš norādīja, ka dialogam starp valdību un attiecīgo nozari jānotiek caur atbildīgo ministru, kas tūrisma nozarei ir ekonomikas ministrs.

Kariņš uzsvēra, ka Covid-19 laikā iedzīvotājiem un uzņēmējiem sniegtais atbalsts veido divus miljardus eiro, tāpat turpinās atbalsts nozarēm, kuras ir slēgtas noteikto ierobežojumu dēļ. Valdība turpinās sniegt atbalstu tur, kur tas ir "pilnībā nepieciešams" jeb nozarēm, kuru darbība ir apturēta pandēmijas dēļ, atzīmēja valdības vadītājs.

Jaunās konservatīvās partijas politiķis, satiksmes ministrs Tālis Linkaits (JKP) piebilda, ka ir svarīgi tūrisma nozarei ļaut strādāt uz vienlīdzīgiem nosacījumiem, kādi Covid-19 apstākļos ir Lietuvā un Igaunijā.

Kā ziņots, Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas izpilddirektore Santa Graikste norādījusi, ka komitejas ieskatā veselības un finanšu ministri ir atbildīgi par to, kādēļ nozare nīkuļo - Pavļuts kā atbildīgais par ierobežojumiem, bet Reirs - par atbalsta jautājumiem. "Mēs šobrīd esam faktiski tik pat ierobežoti kā tie, kuriem ir tiesības saņemt valsts atbalstu par decembri, janvāri," teica Graikste.

Aktuālākās ziņas