Norvēģija tiek pie pirmās zelta medaļas Pekinas ziemas olimpiskajās spēlēs (1)

Terēze Juhauga
Terēze Juhauga Foto: EPA/Scanpix

Norvēģijas distanču slēpotāja Terēze Juhauga sestdien triumfēja Pekinas olimpisko spēļu 15 kilometru skiatlonā, kļūstot par 2022.gada ziemas olimpisko spēļu čempioni.

Sīvā cīņā sudraba godalgu izcīnīja Krievijas Olimpiskās komitejas (KOK) distanču slēpotāja Natālija Ņeprjajeva, bet bronzu ieguva austriete Terēze Štadlobere.

Vispirms slēpotājām bija jāveic 7,5 kilometri klasiskajā stilā, šajā sacensību nogrieznī nevienai no sportistēm neiegūstot ievērojamu pārsvaru. Savukārt otrajā daļā bija jāveic 7,5 kilometri brīvajā stilā, un tieši otrajā daļā uzvarētājai izdevās gūt pārsvaru pār savām sāncensēm.

Juhauga finišēja 44 minūtēs un 13,7 sekundēs, Ņeprjajeva viņai piekāpās 30,2 sekundes, bet Štadlobere finiša līniju sasniedza 30,5 sekundes pēc uzvarētājas.

Jau ziņots, ka šajā distancē nevarēja piedalīties Patrīcija Eiduka, kurai tika liegta dalība šaubīgu Covid-19 testu dēļ, taču pastāv iespēja, ka viņa varēs piedalīties nākamajās sacensībās.

Pirms četriem gadiem Phjončhanas olimpiskajās spēlēs triumfēja zviedriete Šarlote Kalla, otrā bija norvēģiete Mārita Bjergena, kamēr bronzu ieguva somiete Krista Permekoksi, kura šodien ieņēma septīto vietu.

Juhaugai šī bija pirmā olimpiskā zelta medaļa kādā no individuālajām distancēm. Vienīgo zelta medaļu olimpiskajās spēlēs norvēģiete bija izcīnījusi 2010.gada Vankūveras olimpiskajās spēlēs komandu stafetē.

Pekinas olimpiskās spēles notiks no 4. līdz 20.februārim.