"Rīgas siltums" martā plāno vēl palielināt siltumenerģijas tarifu (1)

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
AS "Rīgas siltums" uzraksts.
AS "Rīgas siltums" uzraksts. Foto: Zane Bitere/LETA

AS "Rīgas siltums" Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai (SPRK) iesniedzis jaunu siltumenerģijas tarifu projektu, kas paredz siltumenerģijas gala tarifa pieaugumu no 11. marta līdz 2023. gada 28. februārim par 11% salīdzinājumā ar šobrīd spēkā esošo tarifu, liecina informācija oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

"Rīgas siltums" pašlaik piemēro siltumenerģijas apgādes pakalpojumu gala tarifu 66,76 eiro apmērā par megavatstundu (MWh) bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN), bet no 11. marta siltumenerģijas gala tarifu plānots palielināt līdz 74,08 eiro par MWh.

Tostarp siltumenerģijas ražošanas tarifa kāpums no 11.marta plānots par 11,1% - no 49,53 eiro par MWh līdz 55,04 eiro par MWh, bet siltumenerģijas pārvades un sadales tarifa pieaugums paredzēts par 4,8% - no 15,79 eiro par MWh līdz 16,55 eiro par MWh. Siltumenerģijas tirdzniecības tarifs plānots nemainīgs - 1,31 eiro par MWh. Gala tarifā iekļauti arī izdevumi neparedzētiem gadījumiem 1,05 eiro apmērā par MWh. Savukārt dabasgāzes akcīzes nodokļa komponente ir 0,13 eiro par MWh.

Savukārt no 2023.gada 1.marta "Rīgas siltums" šobrīd piedāvā siltumenerģijas gala tarifu 73,03 eiro apmērā par MWh, kas būtu par 9,4% vairāk nekā patlaban esošais tarifs.

Jau vēstīts, ka šogad janvāra beigās kompānija iesniedza SPRK siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu projektu, kas paredz no šā gada 1. marta siltumenerģijas gala tarifu palielināt līdz 69,36 eiro par MWh.

Pēc paziņojumā skaidrotā, tarifa pieaugums no 11. marta ir saistīts ar gāzes cenas kāpumu.

Iepriekš 2021. gada 20. decembrī "Rīgas siltums" iesniedza siltumenerģijas tarifu projektu, kas paredzēja siltumenerģijas tarifa pieaugumu no šā gada 1. marta par 6,7%.

Šajā apkures sezonā "Rīgas siltuma" tarifs audzis divas reizes. No 1.septembra tas, salīdzinot ar iepriekšējo maksu, pieauga par 26,6%, bet no 1.novembra - vēl par 16,5%. Tādējādi tarifs šajā apkures sezonā palielinājies par 47,5%.

"Rīgas siltums" ir viens no galvenajiem siltumenerģijas piegādātājiem Rīgā. Tas veic siltumenerģijas ražošanu, pārvadi un realizāciju, kā arī nodrošina siltumenerģijas lietotāju ēku iekšējās siltumapgādes sistēmu tehnisko apkopi. No uzņēmuma piegādātās siltumenerģijas 77% tiek izmantota dzīvojamo māju apkurei un karstā ūdens sagatavošanai. Siltumtīklu kopējais garums ir apmēram 825 kilometri, no kuriem 85% ir uzņēmuma īpašumā.

Kompānijas kapitālā 49% pieder Rīgas domei, 48,99% - Latvijas valstij, 2% - SIA "Enerģijas risinājumi. RIX", bet AS "Latvenergo" pieder 0,005% akciju.

Komentāri (1)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu