P, 15.08.2022.

Latvijas robežsardze noraida ziņas par Baltkrievijas gaisa telpas pārkāpšanu

LETA
Latvijas robežsardze noraida ziņas par Baltkrievijas gaisa telpas pārkāpšanu
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 3
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Ieva Čīka/LETA

Latvijas Valsts robežsardze aicina kritiski izvērtēt informāciju par it kā ceturtdien, 10. februārī, notikušu Baltkrievijas gaisa telpas pārkāpšanu, norādot, ka manipulācijas no Baltkrievijas notikušas arī iepriekš, informē Latvijas robežsardzes preses pārstāve Kristīne Pētersone.

Viņa atklāja, ka ceturtdien Baltkrievijas robežapsardzības komitejas tīmekļvietnē tika publicēta nepatiesa informācija par it kā notikušu Baltkrievijas gaisa telpas pārkāpšanu no Latvijas puses.

Lai gan lidojums ir noticis, Valsts robežsardze nav konstatējusi robežas pārkāpumu savās kontroles sistēmās, par ko liecina arī Latvijas robežsardzes izplatītā fotogrāfija.

Līdzīgas manipulācijas ar informāciju no Baltkrievijas puses notikušas arī iepriekš, tādēļ robežsardze aicina iedzīvotājus kritiski vērtēt Baltkrievijas prezidenta Aleksandra Lukašenko režīma izplatītus oficiālus paziņojumus.

Baltkrievijas robežsardzes komitejas paziņojumā tiek apgalvots, ka ceturtdien ap plkst.12 Latvijai piederošs helikopters "Agusta Westland" Dumariški ciemata rajonā ielidojis Baltkrievijas teritorijā 400 metru dziļumā, bet pēc tam atgriezies Latvijā.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu