FOTO ⟩ Martins Dukurs: Man daudz ir jāziedo

CopyTelegram Draugiem X Whatsapp

​Lēmums par karjeras beigšanu netiek sasteigts, tomēr diezin vai Latvijas skeletonists Martins Dukurs, kurš piektdien Pekinas olimpiskajās spēlēs izcīnīja septīto vietu, piedalīsies vēl vienās olimpiskajās spēlēs, viņš sacījis Pekinas olimpisko spēļu organizatoriem.

"Nedomāju [ka startēšu]. Ir pagājis ilgs laiks, esmu braucis 20 gadus, un tas ir par daudz. Man daudz ir jāziedo. Man ir ģimene, un viņi daudz ziedo," teicis Dukurs, atbildot uz jautājumu, vai gatavosies nākamajām olimpiskajām spēlēm Itālijā.

Tomēr Dukurs piebilda, ka nesteidzas ar lēmumu par karjeras beigšanu.

Komentējot savu startu Pekinas olimpiskajās spēlēs, Dukurs sacīja, ka 2021. gada rudenī, izmēģinot Jaņcjinas trasi, kur notika olimpiskās sacensības, viņa sniegums bijis slikts, tādēļ, gatavojoties olimpiskajām spēlēm viņš mainījis visu tehniku.

"Tādēļ es biju priecīgs pēc trešā brauciena, kad man bija iespēja cīnīties vismaz par bronzu," viņš teica.

"Trešajā braucienā es izdarīju visu, ko varēju, un tas bija diezgan labs," skeletonists klāstīja, paskaidrojot, ka tuvāko konkurentu rezultāti nozīmēja, ka viņš ceturtajā braucienā nedrīkst kļūdīties. "Diemžēl es kļūdījos," tādēļ tika zaudētas pozīcijas.

Dukurs uzteica olimpiskā čempiona Vācijas skeletonista Kristofera Grothēra startu kā "nevainojamu sniegumu. Bija patiešām patīkami skatīties".

Uz jautājumu, kādēļ Dukurs, kurš ir seškārtējs pasaules čempions skeletonā, olimpisko zelta medaļu tā arī nav izcīnījis, viņš atbildēja, ka "es neesmu tas cilvēks, kuram jautāt, vai olimpiskās spēles ir lieliskākās sacensības, kurās piedalīties, jo pilnīgi noteikti es nevaru teikt, ka esmu olimpisko spēļu veiksminieks".

Visu iespējamo titulu īpašniekam Martinam Dukuram kolekcijā nav tikai olimpiskā zelta. 2010. un 2014. gadā viņš izcīnīja sudraba medaļu, pirms četriem gadiem ieņēma ceturto vietu, bet debijā 2006. gadā Turīnā ierindojās septītajā vietā.

Šosezon viņš 11. reizi uzvarēja Pasaules kausa kopvērtējumā, uzvarot trijos posmos un tikai divos no septiņiem posmiem paliekot ārpus labāko trijnieka. Sanktmoricā viņš 12. reizi izcīnīja zelta godalgu Eiropas meistarsacīkstēs.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu