Pavļuts: Tūlītēja ierobežojumu atcelšana šobrīd nav iespējama (7)

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Veselības ministrs Daniels Pavļuts.
Veselības ministrs Daniels Pavļuts. Foto: Ieva Leiniša / LETA

Covid-19 pandēmijas situācija Latvijā joprojām ir ļoti nopietna, un omikrona viļņa augstākais punkts vēl nav aiz muguras. Dažu politiķu un uzņēmēju organizāciju aicinājumi tūlīt atcelt visus ierobežojumus pašlaik ir nevietā, otrdien, 15. februārī, raidījumā "900 sekundes" norādīja veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP).

"Mēs ejam saprātīgiem soļiem [tādā tempā], kāds ir iespējams," par atvieglojumu ieviešanas tempu izteicās politiķis.

Kā atzina Pavļuts, redzot, ka dominējošais omikrona variants ir vieglāks nekā iepriekšējie Covid-19 paveidi, valdības lēmumu pieņemšanā par pandēmijas vadību priekšplānā izvirzījušies ekonomiskie apsvērumi.

Svarīga ietekme uz Latvijas politiķu pozīciju bijusi arī citu valstu lēmumiem par Covid-19 apkarošanas politiku, kas savā ziņā izdarījuši spiedienu veikt izmaiņas arī Latvijas lēmumos, atzīmēja ministrs.

Pēc ministra stāstītā, pašlaik vienīgais neizdiskutētais jautājums valdības partijām palicis par to, vai no aprīļa saglabāt vakcinēšanās sertifikātu prasību tajās nozarēs, kur tie tiks saglabāti martā - veselības un sociālajā aprūpē un izglītībā. Pavļuts domā, ka šo jautājumu politiķi izlems ap nedēļas laikā.

Ministrs atzina, ka, normalizējoties Covid-19 epidemioloģiskajai situācijai, būs būtiski jāpārskata piemaksas mediķiem, kas varētu notikt jau gada otrajā ceturksnī. Pašlaik šīs piemaksas veido ļoti būtisku ar Covid-19 pacientiem strādājošo mediķu atalgojuma daļu.

Kā ziņots, valdība otrdien lems par izejas stratēģiju no Covid-19 ierobežojumiem.

Komentāri (7)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu