T, 30.11.2022.

Neviena NATO valsts nerunā par karavīru izvešanu no Baltijas valstīm, norāda NBS komandieris

LETA
Neviena NATO valsts nerunā par karavīru izvešanu no Baltijas valstīm, norāda NBS komandieris
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 1
Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš.
Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš. Foto: Zane Bitere/LETA

Neviena NATO valsts nerunā par Krievijas ultimāta izpildi attiecībā uz ASV karavīru izvešanu no Baltijas valstīm, pirmdienas, 21. februāra, rītā Latvijas Radio pauda Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris Leonīds Kalniņš.

Komentējot Krievijas paziņojumu par vēmi, lai ASV izvestu savus karavīrus no Baltijas valstīm, Kalniņš sacīja, ka viņam pēdējā nedēļā ir bijušas vairākas sarunas ar bruņoto spēku komandieriem, bet aizsardzības ministrs ir ticies ar vadošajiem politiķiem no NATO valstīm.

"Neviena valsts un neviens līderis, neviens militārais komandieris ne pušplēstu vārdu nav ieminējis par šāda veida ultimāta izpildi,"

sacīja NBS komandieris.

Taisni otrādi, visi esot apliecinājuši, ka sadarbība un militāro spēju attīstība būs vēl intensīvāka. "Drošība atbilstoši [NATO līguma] 5. paragrāfam nemainīgi un nesatricināmi tiks nodrošināta jebkurā sekundē," atzina Kalniņš.

Kā ziņots, arī ASV viceprezidente Kamala Harisa, Minhenē tiekoties ar Baltijas valstu līderiem, piektdien paziņoja, ka Vašingtona ir stingri apņēmusies aizstāvēt savus NATO sabiedrotos apstākļos.

"Apzinos, ka draudi pastāv.

Mēs atbalstām jūs šajā un daudzos citos jautājumos. Turamies kopā kā NATO sabiedrotie. ASV saistības pret NATO līguma 5. pantu ir stingras un negrozāmas," viņa uzsvērusi, tiekoties ar Latvijas Valsts prezidentu Egilu Levitu, Lietuvas prezidentu Gitanu Nausēdu un Igaunijas premjerministri Kaju Kallasu.

Tikmēr Levits tikšanās laikā uzsvēra, ka Krievijas agresīvā rīcība nav tikai uzbrukums Ukrainai, bet visai Eiropai un Rietumu demokrātijām.

Kā aģentūru LETA informēja Valsts prezidenta kancelejā, atsaucoties uz Trīs jūru iniciatīvas samitu un Biznesa forumu, kas šovasar notiks Rīgā, Valsts prezidents uzsvēra, ka labklājība un ekonomiskā attīstība ir drošību veicinošs faktors. Trīs jūru iniciatīva stiprina reģiona noturību, tādēļ ASV dalība samitā sūtītu spēcīgu pārliecības un atbalsta vēstījumu, kā arī uzlabotu transatlantisko saikni, sacīja Levits.

ASV viceprezidente apstiprināja, ka ASV šī gada Trīs jūru iniciatīvas samitā būs pārstāvēta augstā līmenī.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu