VP sākusi 60 kriminālprocesus par iespējamu fiktīvu vakcināciju. Tiek pārbaudītas 443 personas

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: Paula Čurkste/LETA

Valsts policija (VP) pērn un šajā gadā par iespējamu fiktīvu vakcināciju sākusi 60 kriminālprocesus un pārbaudāmo personu skaits ir 443, liecina VP apkopotā informācija.

Trīs no kriminālprocesiem sākti šogad.

Minētie kriminālprocesi sākti pēc Krimināllikuma pantiem par dokumenta viltošanu un viltota dokumenta realizēšanu un izmantošanu, prettiesiska labuma pieprasīšanu un pieņemšanu, kā arī prettiesiska labuma došanu.

Kopumā ir 75 aktīvas resoriskās pārbaudes, no kurām sešas sāktas šogad.

24 gadījumos policija pieņēmusi lēmumu par atteikšanos sākt kriminālprocesu.

Līdz šim anulēti 54 vakcinācijas sertifikāti.

LETA jau rakstīja, ka viens kriminālprocess ir Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) lietvedībā.

Aģentūras LETA apkopotā informācija par līdz šim publiski atklātajiem kriminālprocesiem liecina, ka šajās lietās kopš pērnā augusta kopumā figurē vismaz 15 veselības nozares jomas darbinieki. Pirmo reizi policija publiski par pirmajām aizturēšanām paziņoja pagājušā gada augustā.

Papildus viens mediķis kopš vasaras jau ir saņēmis sodu. LETA jau rakstīja, ka pērn rudenī Noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā izmeklēšanas prokuratūras piemērojusi 1500 eiro naudas sodu kādai medicīnas māsai par to, ka viņa viltoja nosūtījuma dokumentu negatīva Covid-19 testa rezultāta saņemšanai. Šo lietu pirms nodošanas kriminālvajāšanai izmeklēja KNAB.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu