Apkopojums ⟩ Kādas sankcijas pasaules valstis piemērojušas Krievijai? (1)

CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: Vladimirkarp/Shutterstock.com

ASV, Kanāda, Lielbritānija un Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis ceturtdien paziņojušas par jaunām sankcijām pret Krieviju. "Apollo" apkopojis izvirzītās sankcijas vienuviet.

Baidens paziņo par jaunām sankcijām pret Krieviju

ASV prezidents Džo Baidens ceturtdien paziņojis, ka, reaģējot uz Krievijas uzsākto karu pret Ukrainu, pret Maskavu tiks vērstas bargas sankcijas, kam cita starpā tiks pakļautas četras lielākās Krievijas bankas.

Tiks ierobežota arī Krievijas piekļuve modernajām tehnoloģijām.

"Tas liks Krievijas ekonomikai maksāt augstu cenu gan īstermiņā, gan ilgtermiņā," uzsvēra Baidens.

Viņš piebilda, ka Savienoto Valstu sankcijas ir saskaņotas ar Eiropas Savienības (ES) un paredz Krievijas bankām liegt piekļuvi ASV finanšu sistēmai, kā arī vairāk nekā uz pusi samazināt Krievijas augsto tehnoloģiju importu.

Vienlaikus Baidens atkārtoti paziņoja, ka uz Ukrainu netiks sūtīta ASV armija.

Baltā nama saimnieks tomēr uzsvēra, ka tiks aizstāvēta "katra pēda" zemes NATO dalībvalstīs.

"Kā esmu ļoti nepārprotami paziņojis, Savienotās Valstis ar visu Amerikas spēku aizstāvēs katru pēdu NATO teritorijas," no Baltā nama uzrunājot nāciju, norādīja ASV prezidents.

Viņš arī paziņoja par papildus karaspēka kontingenta nosūtīšanu uz Vāciju.

Baidens uzsvēra, ka Putins uz starptautiskās skatuves kļūs par pāriju.

"Jebkura valsts, kas atbalstīs Krievijas neslēpto agresiju pret Ukrainu, sevi aptraipīs," brīdināja Baltā nama saimnieks.

Kanāda piemērojusi sankcijas 58 Krievijas juridiskām un fiziskām personām

Kanāda piemērojusi sankcijas 58 Krievijas juridiskām un fiziskām personām, ceturtdien paziņojis Kanādas premjerministrs Džastins Trudo.

Sankcijas vērstas pret Krievijas eliti, algotņu grupu "Vagner" un Krievijas bankām, paziņoja Trudo.

Viņš norādīja, ka Krievijas uzbrukums Ukrainai ir milzīgi draudi drošībai un mieram visā pasaulē.

"Šodien, ņemot vērā Krievijas bezatbildīgo un bīstamo militāro uzbrukumu, mēs piemērojam jaunas stingras sankcijas," paziņoja Trudo.

Kanāda arī atcels eksporta atļaujas Krievijai.

Lielbritānija paziņo par jaunām sankcijām pret Krieviju

Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons ceturtdien paziņojis, ka tiks ierobežotas summas, ko Krievijas pilsoņi var noguldīt Lielbritānijas bankās, un tiks iesaldēti līdzekļi vēl 100 juridiskām un fiziskām personām.

Visām lielākajām Krievijas bankām, tostarp VTB tiks iesaldēti aktīvi un tās tiks izslēgtas no Apvienotās Karalistes finanšu sistēmas. Tādējādi tām tiks liegta piekļuve sterliņu mārciņām un maksājumu klīringam.

Krievijas lidsabiedrībai "Aeroflot" tiks aizliegts veikt lidojumus Lielbritānijas gaisa telpā un tiks piemērota stingrāka eksporta kontrole tehnoloģijām, kas tiek pārdotas Krievijai.

Krievijas uzņēmumiem un valstij tiks aizliegts piesaistīt finansējumu vai aizņemties naudu Apvienotās Karalistes tirgos un tiks apturētas divējāda lietojuma eksporta licences, kas attiecas uz lietām, kuras var izmantot militāriem mērķiem, paziņoja premjers.

Lielbritānija tuvāko dienu laikā arī pārtrauks augsto tehnoloģiju preču un naftas pārstrādes iekārtu eksportu uz Krieviju.

Džonsons paziņoja, ka Lielbritānijai ir nodoms kopā ar sabiedrotajiem panākt arī Krievijas atslēgšanu no starptautiskās maksājumu sistēmas SWIFT, bet tas nav tik vienkārši.

Līdzīgas sankcijas tiks piemērotas Baltkrievijai, paziņoja Džonsons.

"Oligarhiem Londonā nebūs kur paslēpties," uzsvēra britu premjers.

Jaunās ES sankcijas būs vērstas pret Krievijas enerģētikas, finanšu un transporta nozarēm

Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis vienojušās par jaunām sankcijām pret Krieviju, tostarp valsts enerģētikas, finanšu un transporta nozarēm, ceturtdien ziņu aģentūrai DPA atklāja diplomātiskie avoti.

Sankcijas ietvers arī galveno tehnoloģiju eksporta kontroli un ierobežojumus ceļošanai uz Eiropas Savienību ar Krievijas diplomātiskajām un dienesta pasēm, atklāja avoti.

Avoti DPA norādīja, ka tiek gatavotas vēl citas sankcijas pret Krieviju papildu tām, kas tiek apspriestas ES ārkārtas samitā šodien. Tostarp tiekot gatavota Krievijas izslēgšana no starptautiskās maksājumu sistēmas SWIFT.

Komentāri (1)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp

Tēmas

TVNET KALVE
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu