Pk, 9.12.2022.

VIDEO ⟩ Ukrainas prezidents publicē video, kurā sola aizstāvēt savu valsti

Apollo.lv
Ukrainas prezidents publicē video, kurā sola aizstāvēt savu valsti
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Foto: AFP/SCANPIX

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis piektdien, 25. februārī, publicējis video, kurā, stāvot blakus saviem padomniekiem Kijevas centrā, sola palikt galvaspilsētā un aizstāvēt to pret Krievijas uzbrukumu.

"Mēs visi esam šeit. Mūsu militārpersonas ir šeit. Mūsu pilsoņi ir šeit. Mēs visi esam šeit, aizstāvot mūsu neatkarību, mūs valsti, un tā tas paliks," video paziņoja Zelenskis.

Video prezidents redzams militāra parauga frencī. Viņam blakus stāv premjerministrs, štāba priekšnieks un citas augstas amatpersonas.

Kijevā pilsētas aizstāvēšanai ir ievesta Ukrainas armijas bruņutehnika, un pilsoņiem izdalīti 18 000 triecienšauteņu.

Kijevā jau notikušas sadursmes ar krievu diversantu vienībām, un galvaspilsēta gatavojas turpmākiem uzbrukumiem un iespējamajiem gaisa uzlidojumiem naktī.

Zelenskis šodien uzrunā tautai paziņoja, ka Kijevā ir iegājušas Krievijas diversantu grupas un ka Krievija plāno viņu nogalināt.

"Pēc mūsu rīcībā esošās informācijas, ienaidnieks ir atzīmējis mani kā mērķi numur viens. Manu ģimeni - kā mērķi numur divi. Viņi grib politiski iznīcināt Ukrainu, iznīcinot valsts galvu," sacīja Zelenskis.

Arī šajā uzrunā Zelenskis uzsvēra, ka viņš un viņa ģimene paliek Ukrainā.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu