Seko līdzi ⟩ Paziņo "Zelta mikrofons 2022" laureātus

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp

Sestdien, 26. februārī, plkst. 20.00 tiešraidē no Rīgas Mākslas un mediju tehnikuma 26. reizi tiks pasniegtas Mūzikas ierakstu gada balvas "Zelta mikrofons". 

Balvu par labāko debiju saņēma dziedātāja "Būū" ar ierakstu "Albūūms". Tāpat viņa ar dziesmu "Sāku no sākuma" saņēma gada labākās dziesmas balvu.

Grupa "Eolika" saņēma "Zelta mikrofona" balvu par mūža ieguldījumu Latvijas mūzikas attīstībā.

Kategorijā "Instrumentālās vai starpžanru mūzikas albums" uzvarēja Vladislavs Nastavševs un Toms Auniņš ar ierakstu "Asinskāzas". Savukārt kategorijā "Klasiskās vai kora mūzikas mūzikas albums" balvu saņēma ieraksts "Kremerata Baltica. Marģeris Zariņš".

Ar balvu mājās devās arī mākslinieks "Rick Feds", kurš ar ierakstu "Future Human" ieguva "Zelta mikrofona" balvu kategorijā "Elektroniskās vai deju mūzikas albums".

Kategorijā "Tautas vai pasaules mūzikas albums" uzvarētāja laurus plūca grupas "Saucējas" ieraksts "Dabā", savukārt kategorijā "Mūzikas albums bērniem" balvu saņēma grupas "Knīpas un knauķi", Rūtas Dūdumas-Ķirses, Lauras Štomas, Jāņa Šipkēvica ieraksts "Emociju pētnieki".

Grupa "Inokentijs Mārpls" ar ierakstu "Kauliņi ir mesti" triumfēja kategorijā "Roka vai metāla mūzikas albums", savukārt par labāko kategorijā "Indie vai alternatīvās mūzikas albums" atzīts grupas "Nesen" albums "Tas būs ilgi".

Kategorijā "Kantri vai šlāgera mūzikas albums" uzvarēja grupas "Sestā jūdze" albums "Upe", bet par gada albumu kategorijā "Džeza vai fanka mūzikas albums" atzīts "Kristaps Vanadzinsh Trio" ar ierakstu "The Love Garden Has Overgrown". Par labāko kategorijā "Hiphopa mūzikas albums" atzīts "Kurta" ieraksts "Laikā".

Kategorijā "Labākais albuma dizains" uzvarēja hiphopa mākslinieka "Edavārdi" ieraksts "Ekosistēmas", savukārt balvu par labāko videoklipu saņēma Evija Vēbere un "ansis".

Kategorijā "Koncertieraksta video" "Zelta mikrofona" balvu saņēma grupa "Prāta vētra" par "Gads bez kalendāra". Tāpat grupa ar dziesmu "Karuseļi" uzvarēja kategorijā "Radio hits".

Grupa "Citi zēni" ar dziesmu "Limuzīns uz krīta" uzvarēja "Elvi" tautas balsojumā.

Šogad balvai iesniegti vairāk nekā 500 pieteikumi: 165 albumi; 37 debijas albumi; 149 dziesmas; 134 videoklipi; 20 koncertieraksti video un 22 albumu dizaini.

Izrādot atbalstu Ukrainai, šā vakara Mūzikas ierakstu gada balvas "Zelta mikrofons" svinīgā ceremonija tiks aizvadīta, apliecinot solidarizēšanos ar ukraiņu tautu. Pasākuma organizatori aicina skatītājus atbalstīt Ziedot.lv projektu "Ukrainas cilvēkiem", tiešraidē informējot par ziedojumu tālruņa numuru, Ukrainas karoga krāsas tiks izmantotas arī grafiskajā noformējumā.

Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu