Svētdien baltkrievu diasporas pārstāvji Rīgā piketē pret Baltkrievijas referendumu par konstitūcijas grozījumiem

LETA
Svētdien baltkrievu diasporas pārstāvji Rīgā piketē pret Baltkrievijas referendumu par konstitūcijas grozījumiem
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Brīvības pieminekļa laukumā notiek baltkrievu diasporas rīkotais pikets saistībā ar Baltkrievijā notiekošo referendumu par konstitūcijas grozījumiem, kuri paredz vēl vairāk nostiprināt Aleksandra Lukašenko režīmu un viņa iespējas atrasties pie varas.
Brīvības pieminekļa laukumā notiek baltkrievu diasporas rīkotais pikets saistībā ar Baltkrievijā notiekošo referendumu par konstitūcijas grozījumiem, kuri paredz vēl vairāk nostiprināt Aleksandra Lukašenko režīmu un viņa iespējas atrasties pie varas. Foto: Evija Trifanova/LETA

Aptuveni 50 baltkrievu diasporas pārstāvji svētdien Rīgā, Brīvības pieminekļa laukumā piketēja pret Baltkrievijā notiekošo referendumu par konstitūcijas grozījumiem.

Pikets ilga aptuveni stundu, cilvēki bija ieradušies ar Baltkrievijas baltsarkanbaltajiem karogiem, daudziem piketa dalībniekiem bija arī Ukrainas karogi.

Cilvēki turēja plakātus baltkrievu, angļu un latviešu valodā, kuros bija pausts nosodījums gan Baltkrievijas diktatora Aleksandra Lukašenko režīmam, gan arī Krievijas iebrukumam Ukrainā un Baltkrievijas sniegtajam atbalstam iebrucējiem.

Konstitūcijas grozījumi paredz vēl vairāk nostiprināt Lukašenko režīmu un viņa iespējas atrasties pie varas, tai pašā laikā padarot neiespējamu demokrātiskās opozīcijas pārstāvju kandidēšanu prezidenta vēlēšanās tuvākajās desmitgadēs.

LETA jau rakstīja, ka referendumā balsošanas biļetenā ir tikai viens jautājums: vai jūs pieņemat izmaiņas un papildinājumus Baltkrievijas konstitūcijā. Referendums tiks uzskatīts par notikušu, ja tajā piedalīsies vairāk nekā puse balsstiesīgo pilsoņu.

Piedāvātie konstitūcijas grozījumi paredz noteikt, ka prezidents var atrasties amatā tikai divus piecu gadu pilnvaru termiņus, taču šie nosacījumi tiks attiecināti tikai uz nākamo ievēlēto prezidentu.

Ja Lukašenko, kas prezidenta amatā ir kopš 1994. gada, nolems 2025. gadā kandidēt atkal, viņš varēs palikt pie varas vēl desmit gadus.

Grozījumi arī paredz imunitāti agrākajiem līderiem par noziegumiem, kas pastrādāti pilnvaru termiņa laikā, un atļauj izvietot Baltkrievijas teritorijā kodolieročus.

2020. gada augusta prezidenta vēlēšanas tika falsificētas, uzskata opozīcija un rietumvalstis. Pēcvēlēšanu protesti tika brutāli apspiesti, uz ko Rietumi reaģēja, nosakot sankcijas Minskas režīmam.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu