Sv, 10.12.2023.

Krievijas oligarhs Potaņins: Nacionalizācija mūs atgrieztu 1917. gadā

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: Reuters/ScanPix

Viens no Krievijas turīgākajiem oligarhiem un Kremļa uzticības persona Vladimirs Potaņins kritizējis plānus konfiscēt to uzņēmumu aktīvus, kas nolēmuši pamest valsti, šādu plānu pielīdzinot 1917.gada boļševiku revolūcijai.

Lai arī par konfiskāciju nav paziņots, šāda iecere izskanējusi saistībā ar Krievijas iecerēto atbildes reakciju rietumvalstu noteiktajām sankcijām.

"Es aicinātu būt ļoti piesardzīgiem par to uzņēmumu aktīvu konfiskāciju, kas nolēmuši pamest Krieviju," norāda Potaņins, kurš vada kalnrūpniecības gigantu "Noriļskij ņikeļ". "Tādējādi mēs atgrieztos simts gadus senā pagātnē, 1917.gadā, un šāda rīcība radītu investoru uzticības zaudēšanu Krievijai. Sekas būtu jūtamas vairākas desmitgades."

Potaņins uzskata, ka rietumvalstu uzņēmumi atgriezīsies Krievijā, jo viņi valsti nolēmuši pamest, ņemot vērā ārvalstu sabiedrības uz tiem izdarīto spiedienu.

Kā vēstīts, Krievijas Ģenerālprokuratūra piektdien paziņoja, ka tiks pastiprināta kontrole pār ārzemju uzņēmumiem, kas nolēmuši valsti pamest pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā.

Daudzi Rietumu uzņēmumi - no H&M un "McDonald's" līdz "Ikea" - kopš kara sākuma apturējuši darbu Krievijā.

Pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā Rietumi Krievijai noteikuši nepieredzēti bargas sankcijas, rublis strauji zaudējis vērtību, jau tā augstā inflācija pieaugusi vēl vairāk. Šādos apstākļos Krievija dara visu iespējamo, lai nepieļautu ārvalstu valūtas un kapitāla aizplūšanu no valsts.

Neminot vārdu "nacionalizācija", Krievijas prezidents Vladimirs Putins ceturtdien sacīja, ka uzņēmumi, kas pamet Krieviju, tiks doti "tiem, kas vēlas, lai tie strādā".

Kā vēstīts, 2022. gada 24. februārī agresors Krievija atkārtoti iebruka Ukrainā ar mērķi pilnībā okupēt Ukrainas teritoriju un apspiest ukraiņu tiesības būt par neatkarīgu valsti demokrātisko Eiropas valstu saimē.

CopyTelegram Draugiem X Whatsapp

Tēmas

TVNET KALVE
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu