VIDEO ⟩ Mena iesit "hat-trick" un kaldina "Valmiera FC" uzvaru otrās kārtas mačā

Kamilo Mena
Kamilo Mena Foto: Valmiera FC/Facebook

Kamilo Menam gūstot trīs vārtus, "Valmieras" komanda piektdien svinēja uzvaru Latvijas futbola virslīgas otrās kārtas pirmajā mačā.

Valmierieši mačā, kurā piedalījās divas pirmajā kārtā dramatiski zaudējušas komandas, mājās ar rezultātu 4:1 (3:0) uzveica Jūrmalas "Spartaks" vienību.

Ja sezonas pirmajā mačā valmierieši vadībā izvirzījās jau pirmajā minūtē, tad otrajā mačā Jurģa Kalna vadītā komanda 1:0 panāca trešajā minūtē. Vienā no pirmajiem "Valmieras" uzbrukumiem Daisuke Jokota acīgi piespēlēja Menam, kurš bija nekļūdīgs no tuvas distances.

Spēles otrajā desmitminūtē "Spartaks" saskārās ar nākamajām problēmām, jo traumas dēļ mačs noslēdzās centra aizsargam Mārcim Ošam, kurš šonedēļ tika iekļauts Latvijas izlases kandidātu sarakstā tuvākajām divām pārbaudes spēlēm.

Mača 25.minūtē laukuma saimnieki dubultoja savu pārsvaru. Pēc Alvja Jaunzema sekmīgās spēles labajā malā sekoja piespēle uz vārtu priekšu, kur savu kāju pielika Raimonds Krollis, latviešu uzbrucējam panākot 2:0. Trīs minūtes vēlāk Krollis pretinieku vārtsargam Dāvim Viljamam Veisbukam acu priekšā "nozaga" bumbu un piespēlēja to Menam, kurš ar atsitienu pret vārtu stabu raidīja bumbu mērķī - 3:0.

Otrā puslaika sākumā, dueļa 49.minūtē, Oļegs Laizāns aiz soda laukuma robežas iegrieza atlēkušo bumbu vārtos un panāca 1:3. Jūrmalnieku ofensīva tika noslāpēta četras minūtes vēlāk, kad pēc Maksima Toņiševa piespēles no labās puses Mena izpildīja sitienu pretī vārtiem un nokārtoja sev "hat-trick" - 4:1.

Spēles pēdējā pusstundā vārti netika gūti.

2022.gada sezonas pirmajā kārtā "Valmiera" viesos ar 1:2 zaudēja "Riga" komandai, bet "Spartaks" ar 2:3 atzina RFS pārākumu.

Vēl trīs otrās kārtas spēles norisināsies sestdien, bet kārtas noslēdzošajā mača svētdien. Sestdien spēkiem mērosies "Tukums 2000"/"Telms" un "Metta", "Liepāja" tiksies ar "Riga", bet RFS savā laukumā uzņems "Daugavpili". Savukārt svētdien augstākās līgas debitanti Salaspils "Super Nova" spēlēs ar "Auda" futbolistiem.

2022.gada virslīgā spēlē desmit komandas. Virslīgas čempionātā pagājušajā sezonā pirmo reizi kluba pastāvēšanas vēsturē triumfēja RFS, otrajā vietā ierindojās "Valmiera", bet bronzas godalgas izcīnīja "Liepāja". Tikmēr iepriekšējo trīs sezonu čempionvienība "Riga" ieņēma ceturto vietu.

"Optibet" Nākotnes līgā aizvadītajā sezonā pirmās trīs vietas ieņēma "Auda", "Tukums 2000"/TSS un "Super Nova" komandas, pievienojoties virslīgas klubiem.

Plānots spēles aizvadīt četros apļos no 11. marta līdz 13. novembrim.