Pavļuts: Patlaban varētu būt atelpa no Covid-19, taču nav zināms, vai rudenī pandēmija atgriezīsies

LETA
Foto: Paula Čurkste/LETA

Līdz ar Covid-19 ierobežojumu atcelšanu, palielinās katra cilvēka individuālā atbildība par savas veselības drošību un organizāciju, darba devēju un pakalpojumu sniedzēju loma vērtēt pašiem, kādi drošības pasākumi konkrētajās sfērās ir nepieciešami, otrdien pēc valdības sēdes norādīja veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP).

Ministrs uzskata, ka patlaban varētu būt atelpa no Covid-19, taču nav zināms, vai rudenī pandēmija atgriezīsies. Tāpat nav zināms, "kādā versijā" vīruss varētu atgriezties - kā sezonālā gripa vai kaut kas nopietnāks, taču ir jābūt gataviem jebkādam scenārijiem.

Runājot par atceltajiem Covid-19 ierobežojumiem, Pavļuts minēja, ka faktiski vienīgā prasība, kas paliks spēkā uz plašāku sabiedrību, ir masku nēsāšana sabiedriskajā transportā. Prasības nepieciešamību ministrs pamatoja, norādot, ka arvien ik dienas no jauna ar Covid-19 inficējas tūkstošiem cilvēku un vairāki vecāka gada gājuma ļaudis arī mirst, līdz ar to riska grupas ir jāaizsargā.

"Tā kā sabiedriskajam transportam alternatīvas nav, maskas ir efektīvākais, ko mēs varam darīt, lai riska grupas sabiedriskajā transportā pasargātu.

Konkrēts datums šobrīd nav nolemts. Tas būs atkarīgs no situācijas, ja mēs redzēsim, ka pandēmija patiešām, pa īstam šajā sezonā ir beigusies un saslimstības rādītāji ir zemi, un riska grupām - gados vecākiem cilvēkiem - risks ir mazs, tad mēs noteikti virzīsim lēmumu par to, ka šī prasība ir atceļama," teica veselības ministrs.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu