Krievijas karavīri no Čornobiļas AES laboratorijām nozaguši potenciāli nāvējošas vielas

LETA
Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Motortion Films/shutterstock.com

Krievijas spēki, kuri bija ieņēmuši Čornobiļas atomelektrostaciju (AES), no izpētes laboratorijām nozaguši radioaktīvas vielas, kas ir potenciāli nāvējošas, svētdien paziņojusi Ukrainas Valsts aģentūras aizliegtās zonas pārvaldei.

Pārvalde ierakstā vietnē "Facebook" informēja, ka Krievijas karavīri Čornobiļas AES teritorijā izlaupījuši divas laboratorijas.

Krievijas karavīri iegājuši pētniecības bāzes "Ecocentre" noliktavu zonā un nozaguši 133 ļoti radioaktīvas vielas, un pārvalde uzsvēra, ka pat neliels daudzums šo vielu neprofesionāļu rokās var būt nāvējošs.

Ukrainas enerģētikas ministrs Hermans Haluščenko šonedēļ paziņoja, ka Krievijas karavīri, kas aizlieguma zonā rakuši tranšejas un braukuši ar smago militāro tehniku, tādējādi paceļot radioaktīvos zemes slāņus, ir guvuši lielu radiācijas apstarojumu, un arī viņu tehnika ir apstarota.

"Pēc mēnesi ilgas tādas apstarošanas, viņiem atlicis ne vairāk kā gads dzīves," norādījis ministrs. "Krievi nes nāvi visiem - ukraiņus nogalina ar bumbām, savējos ar radiāciju no AES," uzsvēris Haluščenko.

Svētdien ministrs norādīja, ka vairākās vietās radioaktīva aizlieguma zonā pie Čornobiļas AES, kas tiek dēvēta par sarkano mežu, radiācijas līmenis normu pārsniedz pat 50 reižu.

Krievijas spēki ieņēma kara pirmajā dienā 24.februārī ieņēma Čornobiļas AES, kur 1986.gadā notika pasaules vēsturē lielākā kodolkatastrofa. 31.martā Krievijas karavīri pameta AES un atkāpās Ukrainas-Baltkrievijas robežas virzienā. Aprīļa sākumā Čornobiļas AES svinīgi atkal tika pacelts Ukrainas karogs.

Pēc tam ir atklājies, ka Krievijas karavīri ir izlaupījuši AES, sadedzinājuši tās arhīvu un bezatbildīgi rīkojušies radioaktīvajā zonā, apdraudot savu un citu drošību. Tāpat Ukrainas vadība apsūdzējusi Krieviju par 170 Čornobiļas AES darbinieku nolaupīšanu un piespiedu aizvešanu uz Krieviju.

Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

TVNET KALVE
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu