C, 11.08.2022.

Muižniece piedāvā noteikt, ka no 1. līdz 6. klasei mācības notiek tikai klātienē

LETA
Muižniece piedāvā noteikt, ka no 1. līdz 6. klasei mācības notiek tikai klātienē
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Klases telpa Nīkrāces pamatskolā. Ilustratīvs attēls
Klases telpa Nīkrāces pamatskolā. Ilustratīvs attēls Foto: Oskars Lūsis/TVNET

Izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece (K) ir iesniegusi priekšlikumu grozījumiem Izglītības likumā, piedāvājot likumā noteikt, ka no 1. līdz 6. klasei mācības skolās notiek tikai klātienē.

Izglītības likums pašlaik nosaka, ka vispārējās pamatizglītības un vispārējās vidējās izglītības programmas var īstenot gan klātienē, gan neklātienē un tālmācības formā.

Regulējumu, kas ļauj visus skolniekus nosūtīt attālinātās mācībās, bija aktuāli ieviest Covid-19 pandēmijas laikā, kad Latvijā daudziem jauniešiem, tostarp mazāko klašu audzēkņiem, nācās mācīties attālināti pat mēnešiem ilgi. Ilgstošās attālinātās mācības radīja jautājumus, cik būtiski pasliktinājās izglītības procesa kvalitāte.

Muižniece tagad piedāvā likumā ierakstīt, ka vecuma grupā no 1. līdz 6.klasei mācību process notiktu tikai klātienē, savukārt vispārējās pamatizglītības programmu no 7. līdz 9. klasei, kā arī vispārējās vidējās izglītības programmu īstenotu atbilstoši jau spēkā esošajam regulējumam.

Sēdē martā Izglītības, kultūras un zinātnes komisija neatbalstīja ministres iesniegto likuma grozījumu, bet gala lēmums vēl būs jāpieņem Saeimas sēdē, kur 21.aprīlī minētā likuma grozījumus plānots skatīt otrajā lasījumā.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu