Kalniņš rezervē, "Tappara" Somijas līgas finālsērijas otrajā spēlē izcīna uzvaru

Vārtsargs Jānis Kalniņš.
Vārtsargs Jānis Kalniņš. Foto: Edijs Pālens/LETA LETA

Latvijas vārtsargs Jānis Kalniņš Somijas hokeja čempionāta finālsērijas otrajā spēlē sestdien, 23. aprīlī, palika rezervē, kamēr viņa pārstāvētā Tamperes "Tappara" komanda izcīnīja uzvaru.

Tamperes klubs izbraukumā ar rezultātu 2:1 (1:0, 0:0, 0:1, 1:0) papildlaikā pieveica Turku TPS vienību.

Sērijā līdz četrām uzvarām "Tappara" izvirzījās vadībā ar 2-0.

Spēles pirmā perioda beigās "Tappara" pēc TPS vārtsarga Andreja Karejeva atraidītās ripas veiksmīgākais bija Valteri Merela, panākot 1:0 Tamperes kluba labā.

"Tappara" bija tuvu, lai sērijā jau pamatlaikā panāktu 2-0, taču Turku vienība spēles 54. minūtē izlīdzināja rezultātu, Jūso Parsinenam no vārtu priekšas metot ripu augšējā stūrī. Spēles pamatlaiks noslēdzās neizšķirti un sekoja papildlaiks.

Papildlaiks noslēdzās pēc aizvadītām divām minūtēm un 41 sekundes, jo tamperieši guva vārtus. Francūzis Šarls Bertrāns raidīja ripu vārtu virzienā, tai veicot rikošetu un ielidojot Karejeva vārtos, atnesot viesu komandai uzvaru un dubultojot pārsvaru sērijā.

"Tappara" vārtos Kristians Heljanko atvairīja 29 no 30 metieniem.

Sērijas trešā spēle 25. aprīlī tiks aizvadīta Tamperē.

Iepriekšējā sezonā Somijas čempionātā uzvarēja Raumas "Lukko", kas finālā ar 3-1 pārspēja TPS vienību.