Vīķe-Freiberga par Putinu: Liekulis un augsti apmācīts cilvēku manipulators

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Latvijas eksprezidente Vaira Vīķe-Freiberga
Latvijas eksprezidente Vaira Vīķe-Freiberga Foto: Zane Bitere / LETA

Krievijas līderis Vladimirs Putins ir liekulis un augsti apmācīts manipulators. Tā par Putinu Latvijas Radio raidījumā "Laikmeta krustpunktā" izteicās bijusī Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga.

Vīķei-Freibergai savas politiskās karjeras laikā bijušas vairākas iespējas vērot Krievijas līderi "darbībā".

Raksturojot Putina psiholoģisko portretu, bijusī Valsts prezidente sacīja: "Viņš vispirms ir liekulis, tā kā īstenībā nevar ticēt burtiski nevienam vārdam, ko viņš saka. Jo tas sagadīšanās pēc tā var būt, var arī nebūt. Viņš ir manipulators – absolūti profesionāli trenēts manipulators."

Vīķe-Freiberga stāstīja, ka Putina spēju manipulēt ar cilvēkiem viņa manījusi vairākkārt dažādu tikšanos laikā, kad Krievijas līderis ticies ar citu valstu prezidentiem vai premjeriem.

Vaicāta, kam būtu jānotiek, lai Putins pārtrauktu karu Ukrainā, Vīķe-Freiberga norādīja – Putina armiju vajadzētu lupatās sasist.

"Viņš ir drauds savai paša tautai starp citu, bet ukraiņiem it īpaši, kurus viņš acīmredzami cenšas iznīcināt," atzīmēja Vīķe-Freiberga.

Skaidrojot, kādēļ neraugoties uz notiekošo Ukrainā, daudzi krievu cilvēki tic Krievijas līderim Putinam un viņu atbalsta, Vīķe-Freiberga atzina, ka tas viņu satrauc visvairāk.

"Viņš ir nogalinājis patiesību un ticību patiesībai. Cilvēki vairs netic savām acīm, savām ausīm, bet viņi tic propagandai. Un tas ir, par cilvēces nākotni domājot, ļoti biedējoši," sacīja Vīķe-Freiberga.

CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu