S, 28.01.2023.

Olimpiskie čempioni 3x3 basketbolisti nāk klajā ar jaunumiem pirms sezonas starta

LETA
Olimpiskie čempioni 3x3 basketbolisti nāk klajā ar jaunumiem pirms sezonas starta
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Agnis Čavars, Kārlis Pauls Lasmanis, Nauris Miezis un Edgars Krūmiņš
Agnis Čavars, Kārlis Pauls Lasmanis, Nauris Miezis un Edgars Krūmiņš Foto: FIBA.com

Latvijas vadošā 3x3 basketbola komanda "Rīga" Pasaules tūres pirmajā posmā startēs trīs spēlētāju sastāvā, savukārt viens no tās dalībniekiem Kārlis Pauls Lasmanis pieteicies profesionālās "Big 3" līgas draftam, informē vienības pārstāvji.

Pasaules tūres pirmais posms norisināsies 14. un 15.maijā Ucunomijā, Japānā. Tajā piedalīsies Agnis Čavars, Nauris Miezis un Artūrs Strēlnieks, kurš aizvietos savainotu Edgaru Krūmiņu.

Krūmiņš ceturtdien Latvijas pēc spēka otrās līgas jeb Nacionālās basketbola līgas (NBL) mačā guva rokas traumu. Sportistam ir elkoņa locītavas mežģījums un viņš cer atgriezties ierindā līdz Pasaules kausa posmam, kas 21.-26.jūnijā notiks Beļģijas pilsētā Antverpenē.

Tikmēr Lasmanis pieteicies 3x3 profesionālās līgas "Big 3" draftam, kas notiks 26.maijā. Olimpiskais čempions pārstāvēs Latvijas valstsvienību Pasaules kausā Antverpenē un Eiropas kausā 9.-11.septembrī Grācā, Austrijā. Ja Lasmanis tiks nodraftēts, viņš pārējo vasaras daļu spēlēs "Big 3" līgā.

"Gaidāms, ka Lasmanis tiks izvēlēts "Big 3" draftā un līdz vasaras beigām nespēlēs Rīgas sastāvā. Esam vienojušies, ka Kārlis pārstāvēs Latviju valstsvienību FIBA turnīros, bet pēc "Big 3" sezonas beigām atgriezīsies "Rīga" rindās," saka komandas galvenais treneris Raimonds Feldmanis.

"Ar "Big 3" vadību sarunas uzsākām pirms diviem mēnešiem. Esam vienojušies ar FIBA, ka viņi neliks šķēršļus Kārļa iespējai spēlēt ASV. Vienošanās paredz, ka "Big 3" sezonas laikā Kārlis nebūs "Rīgas" pieteikumā, lai viņa individuālais reitings neietekmētu kopējo komandu rangu. Plānots, ka Kārlis spēlēs Pasaules kausā un tad dosies uz ASV, bet pēc "Big 3" čempionāta atgriezīsies Latvijā, lai sezonas otrajā pusē spēlētu Eiropas kausā un komercturnīros "Rīga" komandā," skaidro komandas menedžeris Edgars Buļs.

Pērnvasar Čavars, Miezis, Lasmanis un Krūmiņš tika kronēti par vēsturē pirmajiem olimpiskajiem čempioniem 3x3 basketbolā.

Tēmas
Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu