NBS komandieris: Situācija Krievijas sāktajā karā var mainīties, kad Ukraina sāks izmantot smago bruņojumu

LETA
NBS komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš
NBS komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš Foto: Paula Čurkste/LETA

Krievijas sāktajā karā pret Ukrainu pašlaik nevienai no pusēm nav pārsvara, bet situācija var mainīties, kad Ukraina saņems smagā bruņojuma piegādes, šorīt LTV "Rīta panorāmā" situāciju Ukrainā vērtēja Latvijas Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris Leonīds Kalniņš.

NBS komandieris skaidroja, ka militārs pārsvars pašlaik nav nevienai pusei, jo cilvēkspēku attiecības ir teju ir līdzīgas. Krieviju pašlaik noturot tas, ka tai vēl nav izsīcis bruņojums un munīcija, bet, kad Ukraina saņems smagāku bruņojumu, tad situācija varētu mainīties.

Ukraina vēl līdz galam nav saņēmusi Rietumu militāro tehniku vai mācās to izmantot, bet tik un tā cīnās ļoti varonīgi, situāciju frontē vērtēja Kalniņš, atzīmējot, ka tikmēr notiekot "tranšeju karš", kad kustība frontē notiek lēnām.

Kalniņš atgādināja, ka Krievija karā nerēķinās ar nekādiem saviem zaudējumiem, "grūž iekšā" savus karavīrus un īpaši neskaita kritušos. Lai arī Krievija ir zaudējusi gana daudz, bet tā visu laiku papildina savus cilvēkresursus, iespējams, sūtot karot nepietiekami sagatavotus cilvēkus.

Armijas komandieris uzsvēra, ka Latvija pašlaik ir absolūta droša un sabiedrībai nav par ko uztraukties, jo ir pieņemti pirmie ātrie lēmumi par NATO austrumu flanga stiprināšanu, bet Krievija visus spēkus ir mobilizējusi Ukrainā.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu