Sv, 4.12.2022.

Holivudas zvaigzne Malkovičs un izcilā lietuviešu aktrise Dapkunaite atgriezušies Dailes teātrī

LETA
Holivudas zvaigzne Malkovičs un izcilā lietuviešu aktrise Dapkunaite atgriezušies Dailes teātrī
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Holivudas zvaigzne Džons Malkovičs un izcilā lietuviešu aktrise Ingeborga Dapkunaite atgriezušies Dailes teātrī
Holivudas zvaigzne Džons Malkovičs un izcilā lietuviešu aktrise Ingeborga Dapkunaite atgriezušies Dailes teātrī Foto: Marko Rass

Pēc līguma laušanas ar Krievijas fondu "Teritorija" Dailes teātris radis iespēju galveno un noslēdzošo iestudējuma fāzi nodrošināt no pašu ieņēmumiem un ar Latvijas sponsora atbalstu.

Dailes teātrī atsākas mēģinājumi Lielās zāles izrādei "Kokvilnas lauku vientulībā", kur lomas atveido divi izcili aktieri- holivudas zvaigzne, aktieris Džons Malkovičs un izcilā lietuviešu izcelsmes aktrise Ingeborga Dapkunaite. Viens no spilgtākajiem šī brīža krievu režisoriem, kurš šobrīd strādā Eiropā, pazīstamais teātra un operas režisors Timofejs Kuļabins iestudējumā ir pievērsies izcilā franču 20. gadsimta otrās puses dramaturga Bernāra Marī Koltesa daiļradei.

Režisors Timofejs Kuļabins: "2022. gadā tēma par aizliegto, neizteikto un neatvairāmo pievilcību ir jārisina citādi. Mēs veidojam izrādi par slepenu iekāri, kas ir sodāma un kuru jebkura sabiedrība atzīst par noziedzīgu."

"Kokvilnas lauku vientulībā" pirmizrāde būs 28. maijā, tai sekos izrādes 29.,30. un 31. maijā.

Ņemot vērā, ka Covid pandēmijas dēļ noteiktie skatītāju zāles kapacitātes ierobežojumi ir atcelti, skatītājiem vēl ir pieejama daļa biļešu uz vietām, kas ierobežojumu dēļ iepriekš bija bloķētas.

Izrādes "Kokvilnas lauku vientulībā" veidošanas iesākuma fāzi janvārī līdzfinansēja tā brīža Dailes sadarbības partneris un projekta iniciators starptautiskais laikmetīgās mākslas atbalsta fonds "Teritorija". Līgums ar fondu "Teritorija" tika lauzts tūlīt pēc Krievijas uzsāktā kara Ukrainā. Tagad noslēdzošā iestudējuma fāze tiks nodrošināta no pašu ieņēmumiem, kā arī pateicoties teātra inovāciju partnera "LMT" atbalstam.

Tēmas
Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu